Laardia_piisaa

OK_laardi

OK asukkaat (Oikeat Köyhäilijät) tunnetusti ovat nuukia, vaikka rahamiestä esittävätkin. Puutarha- ja muutkin jätteet kipataan lähimpään puistoon ja kinkunrasvat viemäriin. Koska jätteiden asianmukainen hävittäminen maksaa ja sehän ei käy päinsä, kun melkein miljonäärien on pakko pitää asumiskulut tonnissa/vuosi.

https://www.iltalehti.fi/iltv-lukijan-videot/a/6d581f2f-4547-424a-bf18-37b613d4f483

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • totuusetteköhuomaa

      Joulukinkkujen kotipaistaminen kiellettävä. Toisaalta olemmehan menossa kohti muslimiyhteiskuntaa j aongelma poistuu jokaisen maahanmuuttajan muslimin lisääntyessä suomen neidon antessa lisääntyä.

    • Minkätaakseenjättää

      Kyllä tyhmä täytyy olla, jos paistirasvat viemäriin kaataa. Olkoon kunnallistekniikka tai ei, kiinteistön omistaja itse vastaa tukkeutuneista/jäätyneistä putkista joka sijaitsee tontilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      61
      3418
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      63
      3197
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      59
      2993
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      54
      2512
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      70
      2314
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2111
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1055
    8. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      38
      1039
    9. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1032
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      1008
    Aihe