jar. tiedosto

eli mulla on nokia 6600 puhelin ja sain siihen sinihampaalla ajettua muutaman pelin,mutta ne on noita jar. tiedostoja!Mitä ihmettä niille tehään ,tarviinko jonkun softan vai kuis???
23130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ois välkkyy ottaa esim. FExplorer tai joku samantapanen ohjelma, ni saisit sen asennustiedoston haettua sielt puhelimest helpommin... ite käytän muistikortinlukijaa ja se on hiukan helpompi systeemi...

Äänestä
  • joo hain ton muistikortinlukijan ja homma on bueno kiits!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten toi puretaan kirjoitti:

eli mulla on nokia 6600 puhelin ja sain siihen sinihampaalla ajettua muutaman pelin,mutta ne on noita jar. tiedostoja!Mitä ihmettä niille tehään ,tarviinko jonkun softan vai kuis???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu