Uskomatonta mutta totta vw polo

Rahikainen18

Vuosimallin 2008 vw polo jossa 1.2 litran moottori. Ei kuluta öljyä ja toimii. Ajettu vasta vähän päälle 200 tkm.

4

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • awinkawink

      Noniin rahikainen, iltalääkkeet ja paluu ikävään todellisuuteen odottaa. On päivänselvää että noin paljon ajettu klonkswaakeni on jo paalissa varsinkin tuolla pikkumoottorilla. Jos se liikkuu niin on siihen vaihdettu moottori jo useamman kerran ja se on kuluttanut tuona aikana pienen nesteoilin rekallisen öljyä.

      • Näin_on

        Ompa itselläkin vanha 1.4 litranen polo. yli 200tkm ajettu eikä koskaan ole tarvinnut öljyä lisäillä ..


    • Rahikainen18

      Lisään että kyseessä ei ole tsi moottori vaan vapaastihengittävä kolmisylinterinen mosa. Totta on että jakoketju on vaihdettu 190 tkm kohdalla. En ole satuolento. Tämä on totta.

    • kniwakniwa

      Minulla on ollut tuommoinen menopeli joskus ja ei siitä ollu ku harmia, kokoajan oli jotain rikki, ruostukii ja söi polttoainetta ja öljyä älyttömästi. En suosittele kenellekkään, johtotähti ollut alla nyt puoli vuotta ja olen ylettömän tyytyväinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      132
      2973
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1376
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      220
      1316
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1181
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1140
    6. 37
      1011
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1001
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      957
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      944
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      877
    Aihe