Netistä no mahdotonta löytää tietoa saako, ja jos, niin mistä saa E85 polttoainetta Jämsässä? Suomen E85- ja RE85-asemat sivustolta saa sen käsityksen, ettei Jämsästä kyseistä etanolipolttoainetta saa. Onko asia näin?
E85 Jämsästä
Heavy-heavy-fuel
4248
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei saa
Hommahan+on+näin+että+maapallon+pelastaja+ainetta+on+niin+vähän+että+sitä+ei+riitä+kuin+city+ihmisille+,+olisihan+se+jo+suoranainen+ihme+kun+suomen+jätteillä+ajelisi+koko+maapallon+porukka++,+
E85+,+enintään+85+prosenttia+etanoolia+,+eli+sitä+saa+olla+vaikka+vaan+3%+bensassa+niin+silti+se+on+re+85+ainetta.
95e++siinä+on+maksimissaan+5%+etanoolia+(+maximissaan)
My+diesel+,+siinä+ei+ole+mitään+sääntöjä+,+ihan+normi+1litraan+dieseliä+1+tippa+tuota+pyhää+ainetta+ja+tuote+on+aitoa+my+dieseliä.
Eihän+tuolla+päästöttömällä+sähkölläkään+voi+olla+kuin+pyhimmät+käyttäjät+kun+sitäkin+on+vain+tippa+koko+sähkökannasta.
Viinaa saa vain alkosta, mutta ei sieltäkään ajoneuvoihin sopivaa. Tasapuolisuuden nimissä, ei täältä saa kaasuautoonkaan polttoainetta.
Turpa kiinni ämmät ja peskää värkkinne