Automaattikirjoitus

Koskela76

Tapasin sattumalta ihmisen joka kertoi omaavansa ns. automaattikirjoittamisen taidon. Hän kertoi saavansa viestejä "tuolta jostain". Viestit käsittelevät milloin mitäkin, mutta hän pystyy kuulemma myös kysymään ja vastaanottamaan neuvoja ja haluttuja tietoja. Tämä kyseinen ihminen vaikuttaa aivan tavalliselta ja fiksulta aikuiselta ja nyt tietysti asiasta kiinnostuneena haluaisinkin saada lisää tietoa ja kokemuksia muilta kanssa matkustajilta.

6

2813

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Markku.S

      On kahdenlaista ns.automaattikirjoitusta joista toisessa käsky tulee ihmisestä itsestään puhutaan siis persoonatason kirjoittajasta esim.Rauni-Leena Luukanen on tälläinen samoinkun ystäväsi.Toinen systeemi tulee ns.henkitason oppailta joissa kirjoituksen taso on vähän korkeampi.Persoonatason kirjoittajalla on yleensä auktoriteettipersoona vallalla ja toisessa on kyse esim.avautuvasta henkikanavasta.

    • entisen miehen tavoin

      viestien tulevan omasta sivilisaatiostamme.Olisi mielenkiintoista verrata automaattista kirjoitusta omaavan henkilön aivosähkökäyrää/aivokuvaa.
      Varmasti niissä on poikkeamia tavalliseen tallaajaan verrattuna?

    • Karpov

      Olen itsekin tuollaista kokenut, mutta täysin luonnollinen selitys on se, että joskus kun kirjoittaa oikein innolla menevät asiat suoraan paperille, tai koneelle käymättä oikeastaan aivojen tietoisuuden prosessoitavina. Sitten jos sattuu olemaan hieman väsynyt tai vastaavasti jonkin päihteen vaikutuksen alaisena, tuloksena on tunne, että tekstiä tulee automaattisesti "tuolta jostain". Itse saan parhaat kirjalliset tuotokseni aikaan juuri tällalailla puolitajuissania, tällöin ei pääse tietoisuus liikaa sotkemaan tajunnanvirtaa.

      • LSD.

        Kyllä, mitä kovemmat aineet sitä enemmän viestejä tulee tuolta jostain.


    • jaa jaa

      Jaa

    • varoitetaan sentään

      --- Tapasin sattumalta ihmisen joka kertoi omaavansa ns. automaattikirjoittamisen taidon. Hän kertoi saavansa viestejä "tuolta jostain". ---

      Hän saa viestejä "tuolta alhaalta". Pimeyden henkivallat eivät voi itse mitään kirjoitella. Ne tarvitsevat avukseen ihmisen. Tuo ihminen on jossakin vaiheessa avannut itseään pimeyden henkivalloille. Ihminen toki luulee olevansa suurikin välittäjä, mutta koko toiminnan tarkoitus on kietoa hänet itsensä ja hänen viesteihinsä uskovat pimeyden hankkeisiin. Toki alussa kaikki voi näyttäytyä kauniiltakin. Voi tulla sepustusta, että ovat enkeleitä tai hyvää henkimaailmaa. Vaan eivät ole. Enkelit tai muu hyvä henkimaailma eivät ole sen varassa, että pitäisi käyttää ihmistä apuna tai hyväksi.

      Eipä ole kukaan itselleen mitään hyvää saanut, pimeyden henkivaltojen kanssa karkeloinnista. Monelta on mennyt elämä kokonaan menojaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      90
      8326
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      42
      4728
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4391
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      45
      2595
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      98
      1478
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1296
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1246
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1152
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1150
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      167
      1090
    Aihe