Ihan järjetömmät ovulaatiokivut. En ehdi enää edes toipua kuukautisista. Heti kun vuoto loppuu niin alkaa alapää sattumaan ja n.3 päivän päästä kauhea kipu alavatsassa, selässä ja pepussa. Pahoinvointikin pahenee.
Ovulaation jälkeen on viikon kylmä ja sen jälkeen turvonnut ja esi-kuukautis-kivuissa. Minulla on siis enää n. viikko kuukaudessa, jolloin voin lähes hyvin (kylmä ja väsyttää)
Gynellä kävin puolivuotta sitten kivun takia, antoi e-pillerit, mutta eihän niistä mihinkään ollut, paha olo vain. Sisätutkimusta ei tehty eikä varmaan koskaan tehdä, kun pelkkä pikkusormikin sai tuskankyyneleet aikaan ja kiljusin ensimmäistä kertaa elämässäni. Voisikohan siellä olla jotain? Ultralla katsottiin kyllä sisään, ei mitään kystia yms.
Onko ihan normaalia? Kohtalotovereita?
Ovulaatiokipu
Ainavaannekuukautiset
0
471
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?692529Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U852410Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut192161Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä441821Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai931781Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1171717Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2591639Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251087Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3241015Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si9947