Aito luonnontuote nukahtamiseen?

Annukka2

Luonnonkaupassa suositeltiin Aito Hyvä uni luonnontuotetta nukahtamiseen Yksi teelusikallinen illalla. Onko kokemuksia tästä tuotteesta? Minulla kroonista undttomuutta. Nukun vain pätkäunta. En uskalla jatkuvasti ottaa imovane nukahtamislääkettä. Se voi viedä muistin Mikä avuksi?

7

3521

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aika----

      aika tyyris tuote, euro/päivä. Mutta jees jos toimii.
      Ei tuosta osaa sanoa, toimiiko ja kenellä, muuta kuin kokeilemalla.

      Melatoniini maksaa n. 0,1e/pvä, joten tuo tuote on 10 x kalliimpaa...

    • ganber

      Eikö nuo ole kaikki roskaa? ei ole mitän tutkimuksia eli tuote voi olla vaikka vaarallinen. lääkkeet on sentään tutkittuja.

    • Hyväolo

      Mielestäni kaikkein paras luonnontuote unettomuuteen on Bertil's Unisin, sitä on ainakin yliopiston apteekeissa ja joissain Life-luontaistuotekaupoissa voi olla. Se ei ole pelkkä melatoniini- tuote. Maksaa n.16-17e. Muista, että kahvia ei pidä juoda enää myöhempään iltapäivällä, ei myöskään teetä tai muita kolajuomia yms. Suklaa voi aiheuttaa unettomuutta. Unettomuutta ei kannata ajatella ja väkisin tehdyt rentoutusharjoitukset vain huonontavat tilannetta. Pitää vain päästää ajatuksensa vapaiksi ja hyväksyä unettomuus, jolloin rentoutuu helpommin.

    • Hyväolo

      Kaikkein paras luonnontuote joka myös helpottaa unettomuutta on banaani. Syö joka ilta pari kolme banaania. Banaanilla on loistavat terveysvaikutukset. Bertil's Unisin on hyvä unettomuuteen. Ja kahvia ei iltapäivisin. Nyt ostamaan banaaneja.

    • Anonyymi

      Kossu, jallu tai vodka, kunnon tujuina paukkuina, luokkaa 5-6 ennen makaamista. Nukuttaa, ja kun ennen sitä vielä vetäisee lihapiirakan tai pari naamariin niin avot.

    • Anonyymi

      Tein työaikana myös 3-vuorotyötä. Pystyin osamaksulla tilaamaan ja maksamaan yksiön uudesta tiilitalosta.
      Eristäminen ei ollut huippuluokkaa, mutta sai siellä riittävästi kuiten levätä.

      Nyt kun duunia ei tarvi enää tehä, tulee valvottua usein aamuyölle asti. Seuraavana yönä kuinkin jo saa unta.
      Alkoholituotteet saavat alkueläimeni heräämään. Siks ne oli pakko jättää pois.

      Osaan lötköttää usein tuntikausia valveilla petissä pensselit suorina.

    • Anonyymi

      Kärsimyskukkatabletit ja L-Teaniini auttavat!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      142
      1630
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      149
      1095
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      70
      970
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      330
      924
    5. 68
      753
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      733
    7. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      681
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      639
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      601
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      581
    Aihe