Mikä firma on Live Promoters oy ?

eikannatavastata

Sieltä soitetaan miltei joka päivä, mutta en ole uskaltanut vastata, kun pelkään, että se saattaa harjoittaa jopa puhelinväkisinmyyntiä.

4

248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • seuraillut

      Nykyään on onneksi tuo fonecta caller, joka kertoo, mistä soitetaan. Kaikenlaiset kaupustelijat ovat nykyään muodostuneet riesaksi puhelimen välityksellä. Ennen kaupattiin vain lehtiä ja pillereitä, mutta nyt jopa putkiremontteja, kattoremontteja, aurinkosähköä ja piipun hoonausta. Tällaiset puhelinmyyjät ovat alati kärkkymässä sopivia uhreja , joita saattaa löytyä ikääntyneestä sukupolvesta, joilla ei suhteellisuudentaju enää pelaa. Jos joku jotain tarvitsee, kai hän sen hankkii oma-aloitteisesti ja paljon halvemmalla. Ihmetyttää nuo lehtitarjoukset, joissa kylkiäisenä on jotain kiinankrääsää, jonka mainitaan olevan jopa arvokkaampi kuin lehden tilausmaksu. Epätoivoista on nykyään paperiversion myynti.

      • Anonyymi

        Vielä ikävämpää on nuo jo mainitut putkiyritykset ,pahin koti - sun tai mikä se oli ,ja ikkinamyyjät ,pahin kokmus muistaakseni joku Lämpölux sitten on nämä tosissaan piipun ja kattojen uudistamis yrityksen kotimyyjät .

        Kohteina yleensä on otettu selvää ,eli vanhemmille , siis ikäluokat 60 -80 vuotta heidän kohteena a. Ovat kotona b .heistä on mukana kuunnella nuorten myymtitykien tarinaa ja jopa pelottelulla saadaan tekemään tilaus .
        Kun mm putket on huomenna hajoamassa ! Mukamas .

        Eli tullaan kaikenlaisilla selityksillä ihmisten koteihin ja oville tarjoamaan kun ollaan täällä lähellä muka tekemässä jollekin ,niin saatte edullisesti .

        Kun totuus on ,että hinnat on paikallisiin smattilsis yrityksiin nähden kolmanneksen tai puolet kalliimpia on tapauksia ,että hinta on jopa 4-5 kertainen koki tapaus
        Putkiremonti 20000 € ja ikkuna ovi remontti myös saman summainen kun paikalliset m. 5000 € ,tosi juttu .

        Myös kuluttaja asiamiesten listoilta näitä löytyy.
        Sekä mm ET lehti- Taloussanomat- ilta sanomat - ja lehti .
        On näistä kirjoittanut ,sekä lähes kaikki paikalliset lehdet.

        Nuoret varottakaa vanhempia jotka asuvat omakotitaloissa , ja myös nuoret omakotitalon omistajat .
        Eli jos jotain joku remonttia suunnittelee 4-5 tarjousta pitää ottaa ja vielä joku ulkopuolinen ammatti mies mukaan tarjouksia tarkastamaan .


    • nmnnnmnnn

      Puhelimen asetuksista saa kaikki vittumaiset puhelinmyyjät blokattua niin eivät soita toista kertaa.

    • sitäseon

      Huvittavaa, että soittavat kolmestakin eri numerosta vartin välein, kun ei vastaa. Kaikissa kuitenkin sama alkunumero eli 0409402...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      250
      6894
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      53
      4903
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4461
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      9
      4256
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      39
      3763
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      117
      3658
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3626
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      24
      3523
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3303
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      53
      2435
    Aihe