Missäs sitä ja kannattaa tuolla alueella shoppailla? Parhaat paikat, missä ei kannata käydä? Hinnat?
Gran canaria, ingles, maspalomas, Meloneras, shoppailu
Suomiturist
112056
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Meloneraksessa muutamia merkkiliikeitä. San Fernandossa Bellavista niminen pieni tavaratalo. Siellä muutama halvempi nuorisovaatemyymälä. Yläkerrassa palveleva Hiperdino supermarketti. San Fernandossa isohko vaatekauppa Desnudos, paikallinen Tokmanni. "Kiinakaupat" kuuluvat myös kaukaa kierrettävien listaan.
Inglesin keskustan Yumbo ja Cita kannattaa ostosmielessä kiertää kaukaa. Pelkkää krääsää kaupan.
Maspalomasin laaksossa ei ole mitään shoppailupaikkaa.
hinnat näet paikanpäällä.
Tableron uudehko ostari on myös hyvä ostospaikka.
Jäi kertomatta, että Sonnenlandin mäen takana on pieni El Tableron taajama. Siellä on muutaman vuoden vanha ostoskeskus, jossa muutama merkkiliike, kahviloita ja iso supermarket. Nyt tammikuussa on alennusmyyntiaika, joten merkkiliikkeissä on ainakin ostettavia paitoja ym. Kannattaa käydä, sillä 10 pintaan saa laadukkaita pikeepaitoja.
Ehdottomasti kannattaa käydä Faro 2 ostarilla. Sen liikkeiden ja ravintoloiden määrä yllättää ainakin ensi kertaa kävijän.
Hyvä heitto..hahhah
Ataltico paras,Bussilla pääsee hyvin ,90 Linja-Auton numero
Myönteisesti vai kielteisesti. (ostari lähes kuoollut)
Tuo Donluis ei oleskele täällä, Maspalomasissa tai Inglesissä. Farolla on se ostari ja sakemannit selaavat sielää koko ajan. Ainakin tänään. Toisaalta, ei se täällä talvehtijaa kiinnosta. Voisitko, donluis, näyttää naamaasi jossakin täällä, kerro paikka?
Vierailen Playa del Inglesissä joka syksy 3 viikkoa ,enkä pidä naamaani piilossa.Iltoja istuskelen monissa paikoissa ,jopa usein don Luis nimisessä Citan ravintolassa.En ole muutamaan vuoteen käynyt Faro 2;ssa,mutta Kun taksikuskilta kysyy,niin heidän (useamman)vastaus on .Kuollut paikka.
Yumbossa on parhaat tarjoukset iltakymmenen jälkeen. Melkein mitä tahansa mielenkiintoista on tarjolla kunkin oman maun mukaan.