Gran canaria, ingles, maspalomas, Meloneras, shoppailu

Suomiturist

Missäs sitä ja kannattaa tuolla alueella shoppailla? Parhaat paikat, missä ei kannata käydä? Hinnat?

11

1969

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EiMitäänOstettavaa

      Meloneraksessa muutamia merkkiliikeitä. San Fernandossa Bellavista niminen pieni tavaratalo. Siellä muutama halvempi nuorisovaatemyymälä. Yläkerrassa palveleva Hiperdino supermarketti. San Fernandossa isohko vaatekauppa Desnudos, paikallinen Tokmanni. "Kiinakaupat" kuuluvat myös kaukaa kierrettävien listaan.
      Inglesin keskustan Yumbo ja Cita kannattaa ostosmielessä kiertää kaukaa. Pelkkää krääsää kaupan.
      Maspalomasin laaksossa ei ole mitään shoppailupaikkaa.

      • EiMitäänOstettavaa

        hinnat näet paikanpäällä.


      • Tableron uudehko ostari on myös hyvä ostospaikka.


      • EiMitäänOstettavaa

        Jäi kertomatta, että Sonnenlandin mäen takana on pieni El Tableron taajama. Siellä on muutaman vuoden vanha ostoskeskus, jossa muutama merkkiliike, kahviloita ja iso supermarket. Nyt tammikuussa on alennusmyyntiaika, joten merkkiliikkeissä on ainakin ostettavia paitoja ym. Kannattaa käydä, sillä 10 pintaan saa laadukkaita pikeepaitoja.


    • Öioböbjobåjobåoj

      Ehdottomasti kannattaa käydä Faro 2 ostarilla. Sen liikkeiden ja ravintoloiden määrä yllättää ainakin ensi kertaa kävijän.

      • Huuliko

        Hyvä heitto..hahhah


      • boiboi

        Ataltico paras,Bussilla pääsee hyvin ,90 Linja-Auton numero


    • Myönteisesti vai kielteisesti. (ostari lähes kuoollut)

    • PaikallaNyt

      Tuo Donluis ei oleskele täällä, Maspalomasissa tai Inglesissä. Farolla on se ostari ja sakemannit selaavat sielää koko ajan. Ainakin tänään. Toisaalta, ei se täällä talvehtijaa kiinnosta. Voisitko, donluis, näyttää naamaasi jossakin täällä, kerro paikka?

    • Vierailen Playa del Inglesissä joka syksy 3 viikkoa ,enkä pidä naamaani piilossa.Iltoja istuskelen monissa paikoissa ,jopa usein don Luis nimisessä Citan ravintolassa.En ole muutamaan vuoteen käynyt Faro 2;ssa,mutta Kun taksikuskilta kysyy,niin heidän (useamman)vastaus on .Kuollut paikka.

    • Kalevi45

      Yumbossa on parhaat tarjoukset iltakymmenen jälkeen. Melkein mitä tahansa mielenkiintoista on tarjolla kunkin oman maun mukaan.

    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      65
      4839
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      272
      3720
    3. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      281
      3394
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      114
      3280
    5. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      33
      2656
    6. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      127
      1688
    7. 105
      1610
    8. Leo Meller on kuollut

      Mtä sääntöjen vastaista Mellerin kuolemassa?
      Helluntailaisuus
      172
      1241
    9. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      84
      1130
    10. Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!

      Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."
      Maailman menoa
      34
      1031
    Aihe