Gran canaria, ingles, maspalomas, Meloneras, shoppailu

Suomiturist

Missäs sitä ja kannattaa tuolla alueella shoppailla? Parhaat paikat, missä ei kannata käydä? Hinnat?

11

1823

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EiMitäänOstettavaa

      Meloneraksessa muutamia merkkiliikeitä. San Fernandossa Bellavista niminen pieni tavaratalo. Siellä muutama halvempi nuorisovaatemyymälä. Yläkerrassa palveleva Hiperdino supermarketti. San Fernandossa isohko vaatekauppa Desnudos, paikallinen Tokmanni. "Kiinakaupat" kuuluvat myös kaukaa kierrettävien listaan.
      Inglesin keskustan Yumbo ja Cita kannattaa ostosmielessä kiertää kaukaa. Pelkkää krääsää kaupan.
      Maspalomasin laaksossa ei ole mitään shoppailupaikkaa.

      • EiMitäänOstettavaa

        hinnat näet paikanpäällä.


      • Tableron uudehko ostari on myös hyvä ostospaikka.


      • EiMitäänOstettavaa

        Jäi kertomatta, että Sonnenlandin mäen takana on pieni El Tableron taajama. Siellä on muutaman vuoden vanha ostoskeskus, jossa muutama merkkiliike, kahviloita ja iso supermarket. Nyt tammikuussa on alennusmyyntiaika, joten merkkiliikkeissä on ainakin ostettavia paitoja ym. Kannattaa käydä, sillä 10 pintaan saa laadukkaita pikeepaitoja.


    • Öioböbjobåjobåoj

      Ehdottomasti kannattaa käydä Faro 2 ostarilla. Sen liikkeiden ja ravintoloiden määrä yllättää ainakin ensi kertaa kävijän.

      • Huuliko

        Hyvä heitto..hahhah


      • boiboi

        Ataltico paras,Bussilla pääsee hyvin ,90 Linja-Auton numero


    • Myönteisesti vai kielteisesti. (ostari lähes kuoollut)

    • PaikallaNyt

      Tuo Donluis ei oleskele täällä, Maspalomasissa tai Inglesissä. Farolla on se ostari ja sakemannit selaavat sielää koko ajan. Ainakin tänään. Toisaalta, ei se täällä talvehtijaa kiinnosta. Voisitko, donluis, näyttää naamaasi jossakin täällä, kerro paikka?

    • Vierailen Playa del Inglesissä joka syksy 3 viikkoa ,enkä pidä naamaani piilossa.Iltoja istuskelen monissa paikoissa ,jopa usein don Luis nimisessä Citan ravintolassa.En ole muutamaan vuoteen käynyt Faro 2;ssa,mutta Kun taksikuskilta kysyy,niin heidän (useamman)vastaus on .Kuollut paikka.

    • Kalevi45

      Yumbossa on parhaat tarjoukset iltakymmenen jälkeen. Melkein mitä tahansa mielenkiintoista on tarjolla kunkin oman maun mukaan.

    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      22
      5164
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      25
      4348
    3. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      27
      2461
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      34
      2244
    5. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      1998
    6. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      15
      1918
    7. En ole koskaan kokenut

      Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka
      Ikävä
      19
      1587
    8. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      12
      1521
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      21
      1247
    10. Kerranki asiat oikein

      Ilkka ja muut pienpuolueeet...teitte hyvän työn kun valitsitte pätevän henkilön virkaan eikä kepulle passelia!! Jatkakaa
      Haapavesi
      10
      1174
    Aihe