Joo, ihan uutisissa kerrotaan että edustaja Hakkaraista puri myrkkyhämähäkki ulkomailla ja nyt makaapi sairaalassa harhoissa. Kuulema on tärinää ja harhoja, että tällein. Jotenkin, kun näitä oireita on ollut vuosien saatossa edustajalla melkein koko ikä tai ainaskin edustajakaudella, että näitä hämähäkkejä taitaapi olla paljon täällä suomessakin?
Herra Hakkaraista purrut hämähäkki
lomamatkat
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mikäs sua on purru kun noin ahistaa
Mee vilhelmiinan eteen päivystämään ja parantamaan mualimoo
Kuka on herra hakkarainen,en tunne?
Huonoa on tuuri politikoilla. Rinne keuhkokuumeessa , ettei etelästä selviä lentokoneeseen.
Siitä ei puhuta päiväkausia , kuten Hakkaraisen taudista.
Ei maistu edes aamukahvi kun näitä uutisia lukee. Harmillista.
Onneksi ei tarvitse teukan naamaria katsella aamukahvi maistuu oikein hyvälle.
Oli tosi ihanaa avata torsta-aamuna Keskisuomalainen ja lukea kokonainen sivullinen Teuvon Hondurasin seikkailusta. Ja olihan siinä kuva puremastakin. En ihmettele yhtään kun Keskisuomalainen tekee Teukasta juttua, onhän hän aivan eri mies verrattuna muihin Keski-Suomen kansanedustajiin. Menee vaaroja uhmaten tuollaiseen maahan ja tehnyt jo vuosikymmeniä kehitysaputyötä. Muut vaan heiluttavat huuliaa tärkeän näköisinä ja puhuvat.
Mielenkiintoisista ihmisistä kirjoitetaan ja niitä luetaan. Onhan Tepe mielenkiintoinen kaveri, nukkui kerran meikäläisen sohvalla mikä yskä-lama se sit oli lehtien mukaan Tepellä päällä ja iltalehet soitteli puhelimeen yhtäsoittoa. Jospa olisivat tieneet että demaritypyn sohvalle unohtui. . .
Heh, suosiosta ei tiijä, mut tuppukylällä asuin silloi, melkein v.saaren rajalla, heh, heh. . .
Ei ole merkitystä missä asuu vaan muut asiat ratkaisevat. Sivistys tulee muualta kuin maantieteellisestä paikasta.