Irtisanoutuminen

Lhff

Oletko miettinyt irtisanoutua työstäsi? Mikä firma kyseessä ja miksi?

9

144

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hjhjhj

      Olen. Sol ja jatkuvat virheet palkassa

    • TyötävaihtanutHiusalalta

      Apupoikana karjatilalla. Lampurina toimin.
      Hiiriä metsästän pääosin.
      Palkka hyvä ei valittamista.

    • Alkup

      Laittakaa vielä missä päin olette.

    • Siivooja

      Joskus mietin onko tässä siivoustyössä järkeä, saman verran ellei jopa enemmänkin saa työtön tekemättä mitään,

    • olentyhmämuttasilti

      Olen Jyväskylässä. Eräs huonomaineinen pienempi yritys. Irtisanominen mielessä koko ajan. En uskalla edes mainita yrityksen nimeä.... :(

      • Kidutusta

        Taidan tietää mikä firma kysymyksessä... Lähde vielä kun voit, usko pois parempi olla työtön kuin kitua


      • ValinnatRatkaisee

        Itse olen ollut töissä tuolla huonomaineisessa yrityksessä. Lähinnä rakennussiivousta tein. Elämäni paras päivä, kun irtisanouduin ja vaihdoin toiseen siivousalan yritykseen.


    • Erinäinensiivoojaukko

      Kyllä. L ja T ja syy että ei oikein esimiestyö toimi. Siivooja saa syyt niskoilleen, fiksuimmat tosin tietää mistä on kyse. Itse kun olen turhankin lojaali ja suu vain pitää pistää naps kiinni kun pasaatia tulee niskaan.

      • Jfrh

        Lisää näitä!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      626
    Aihe