KAMK yt-neuvottelut

Mielenkiintoista... Kaiken aikaa tuputetaan fakenewsia, että hyvin menee ja mahtava meininki. Tosiasiassa menee huonosti ja taas pitää laittaa väkeä pihalle. Toivottavasti nyt osataan irtisanoa ilman oikeudenkäyntejä. Taitaa edessä olla fuusio Oulun kanssa. Mielenkiintoista sekin, että hallituksessa istuu sosialisteja, jotka aina suuna päänä vastustavat irtisanomisia,
mutta kun mitään muuta ei keksitä, niin potkuja lienee luvassa.
775
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jostain rahat hommattava ex- rehtorin ryssimisiin.

Äänestä
  • Tarkoitit varmaan tarjoamisiin.

    Äänestä

Onhan tuo kieltämättä outo uutinen, toivottovasti nyt ainakaan opiskelijat eivät
joudu kärsimään. Jos opiskelupaikkoja vähennetään edelleen, niin kohta Kainuu ei kiinnosta
enää ketään. Muutama joutava johtaja ja rehtori vaan taipaleelle, siellähän on niitäkin
useampia, liekö kaikille tarvetta?

Äänestä

Irtisanomiin joutuvat sen takia kun keskustan Sipilä on leikannut niin paljon rahoitusta.

Äänestä

Salasuhteesta tekee vielä härskimmän se, että Hilla Halla-aho ja Jussin salarakas ovat toistensa tuttuja. Seiskan tietojen mukaan Hilla tapasi salalapsen ennen kuin tiesi, että lapsen isä on todellisuudessa hänen miehensä. Seiskalle välitettiin myös kuvakaappaus salalapsen äidin Facebook-tililtä, jossa Hilla Halla-aho onnittelee naista lapsen syntymän johdosta joulukuussa 2015.

– Siis mitä häh!? Onnea!!!, Hilla Halla-aho kirjoitti.

– Niinpä!!! :) Kiitos!, salalapsen äiti vastasi.

Jussi ja Hilla Halla-aho menivät naimisiin vuonna 2002. Heillä on neljä yhteistä lasta.

Äänestä

Keskusta ajaa alas ammatillista koulutusta ja leikkaa koulutuksesta muutenkin. Silti kainuulaiset äänestävät sitä. Niin syvässä dna:ssa tämä korpikepulaisuus Kainuussa on.

Äänestä

Vasurit ja vihreät tekivät isoimmat leikkauspäätökset edellisessä hallituksessa. Sitä maksetaan nyt

Äänestä

Kommentoi aloitusta


amkinope kirjoitti:

Mielenkiintoista... Kaiken aikaa tuputetaan fakenewsia, että hyvin menee ja mahtava meininki. Tosiasiassa menee huonosti ja taas pitää laittaa väkeä pihalle. Toivottavasti nyt osataan irtisanoa ilman oikeudenkäyntejä. Taitaa edessä olla fuusio Oulun kanssa. Mielenkiintoista sekin, että hallituksessa istuu sosialisteja, jotka aina suuna päänä vastustavat irtisanomisia,
mutta kun mitään muuta ei keksitä, niin potkuja lienee luvassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu