Minulle on Kiehimäntielle tulossa vieraaksi sivistyneempää seuraa Helsingistä,ja he kyselivät missä hotellissa voisivat majoittua.
Olen ajatellut motellia heille ehdottaa. Onkohan se hotellitasokunnossa?Onko se aukikaan? Jotakin kylpylää he ehdottivat. Ei tarvitsisi olla järven rannalla,mutta suotavaa kuitenkin...
Lentämällä kuulemma olisivat tulossa,joten läheltä kenttää kuulemma pitäisi...
Sitten pitäisi olla liikunnallisiakin aktiviteettejä. Mistäs paras pallo-tai jäähalli löytyis..
Tennis kävisi oikein hyvin...? Hyvän ruoan ystävinä haluaisivat katsastaa paikallisia jokilaivoja,joissa olisi ateriointimahdollisuus?
Myös maaseutua haluaisivat nähdä. Kenen paskatykissä olisi kaikista leveimmät renkaat? Entä yökerhot? Missä niistä on kiihkein meno arkena öisin?
Olisin kiitollinen vastauksista,sillä olen asunut vasta vähän aikaa Kiehimässä ,enkä näinollen ehtinyt tutustumaan vireään Paltamoon..
olis hyvä tietää..
niinpäniin
2
188
Vastaukset
- mahmuhmahmuh
Vie Mieslahden opistolle, siellä on kaikki mitä etsit. Myös eksotiikkaa.
- möuiy
Heh, ei kyll kovin sivistynyttä porukkaa ole, käske katsoa Netistä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301876
- 1211355
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401140Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni591051- 491039
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v2661008- 1341005
Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58819Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77816Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet81816