Sanomat kertovat, että uudesta kerrostalosta on asuntoja myymättä. Asuntokauppa on hidasta. Purettiinko asema turhaan? Ihmiset ja rahti kuitenkin tarvitsevat bussiyhteyden. Pitäisikö muuttaa nyt suunnitelmia ja rakentaa uusi linja-autoasema puretun paikalle. Linja-autoasema-alue kun on vielä muuten entisellään. Toisen kerrostalon rakentamin ei varmaan kannata. Ellei tee vuokrataloa. Uusi linja-autoasema sopisi paikkaan kyllä hyvin jos arkkitehti suunnittelisi hyvän näköisen kiinteistön.
Vastaukset 5
- Sarkk
Samaa mieltä!!!!
- Ihmettelenmyös
Kyllä, touhu tällä kylällä on epämääräistä häsläystä.
- purajakokoa
Ei purettu turhaan, mutta se aikanaan rakennettiin ihan turhaan.
- asematakaisin
Paskapuhetta. Kyllä tämän kokoinen taajama linja-autoaseman tarvitsee. Tuo purkaminen oli vikatikki. Linja-autoasema hyvin suunniteltuna palvelisi varmasti asukkaita. Laittaa sen aseman vaikka siihen kentän toiseen reunaan, niin voi sitten rakentaa myöhemmin sen toisen kerrostalon jos sille on tarvetta. Tai rakentaa sen S-marketin siihen. Siinois keskeisellä paikalla. Ja tekis linkkuassan sitten vanhaan ässään.
- kki
Kyllä katokset riittää hyvin, hyvä että rötiskö purettiin pois .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.392976- 102885
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei262817- 82726
- 73719
- 71681
- 50645
- 37636
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 43601