onko kukaan muu saanut vuoden sisällä ensimmäiset lasinsa,millaiset saitte,milloin pidätte,itse sain tänään minusta taitaa tulla vakikäyttäjä,vahvuudet vähän alle -1 näen kyllä ilman lasejakin suht,hyvin mutta kaikki sanoo että lasit sopii mulle hyvin,kannattaako käyttää vakituiseen?
uudet lasit
milla
61018
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mulla 0,25 ajattelin pitää niitä vain joskus mutta jäin kiikkiin nyt vakikäyttäjä,mun mielestä laseja on kiva pitää,vaikka ilman niitäkin pärjään vallan hyvin
Mulla vahvuutta toisessa -0.25 ja toisessa -1.0. Yrittänyt pikkuhiljaa vakikäyttäjäksi. Hyvin pärjäilen ilmankin.
mulla vahvuudet-0.50 ja -1. olen kanssa pikkuhiljaa siirtynyt vakikäyttäjäksi. on vaan parempi olla lasit päässä ja kuulemma pukevatkin!!
Minulla on aika huono näkö (-2,75 ja -2,25) ja olen vasta nyt hankkinut lasit (älkää kysytkö miksi :)). Käytän niitä aika paljon mutta ei koko ajan. Minun pitäisi kyllä käyttää niitä aina koska näen aika huonosti ilman niitä.
moi milla. mulla ollut lasit jo yli 10 vuotta. vahvuudet nykyisin -0.50 ja -1. eli viimeisen tarkastuksen mukaan jopa hieman parannusta. uusia lasejani olen kanssa ekaa kertaa käyttänyt kokopäiväisesti ja todennut sen mukavammaksi. eli kyllä minusta se ainakin on hyödyllistä. joten voin suositella kun useasti lasit tekevät vielä hyvän vaikutelman.
mul just viikko sitten saadut lasit -0.5 ja -1 kanssa. lasit sain vaikka ikää 30v. tilasin ruotsista ja on tosi mukavat ja hyvät! hinta 42e. kopäivä käyttäjäksi siirryin heti lasit saatuani. ja kyl o mukava käyttää eikä aina olla kaivelemassa jostain.