Koiran riistalaukaus oli tyypillinen tunarointi eli saalis jäi haavakoksi. Metsästäjä sai luontoelämyksenään kokeilla, millaista on lojua ammuttuna ja haavakkona. Tosin hemmo sai apua tuskiinsa, mitä etua luonnon eläimelle ei suoda.
https://www.hs.fi/urheilu/art-2000005961138.html?ref=rss
Harmillisesti tapaus sattui vasta sorsien ammuskelun jälkeen.
Koira teki haavakon
4
81
Vastaukset
- 715
Viitannet linkittämäsi roskalehden juttuun ja taidat olla rasisti kunniakansalaisia nimitellessäsi. Joukkonu........,u on itse surmannut itsensä.
- HarrastuksetKullakin
Kiljupäissäsi peräkammarin hämärässä et ole selvillä siitä, että huvimetsästäjien ikioma kepu houkutteli kunniakansalaiset ja kutsuvieraansa Suomeen - kaupunkilaisten elätettäviksi. Kepun kutsuvieraat ovat kunnostautuneet kulttuuriinsa kuuluvilla huvimetsästyksen muodoilla. Kuten tiedät, yleensä huvimetsästäjät pyrkivät huokuttelemaan nuoria harrastuksiinsa.
- ritarihavisto
Kepu ja huvimetsästys??
No, mikäpä ettei, kaupungeissahan kepu nykyään äänisaaliinsa hilloaa ja siellähän löytyy perinteinen suomalainen huvimetsästyskulttuuri, vaikkapa v. 2013 vuoden huvimetsästäjä Sateenkaaripoitsun nimitys rohkeasta kaapista ulos tulosta, edelleen etenemä kutsuttuna Huvimetsästysneuvoksena.
Juhlapaikkalaisten suorittama lasten rassailu ei ole huvimetsästystä vaan epätoivoisten työnäytteitä, he yrittävät kiinnittää itsensä vuosiksi Suomeen, vaikkakin vain vankienhoitolaitokseen. - paritteluita
Vankiloissa nuo lasten raiskaajat taitavat uuraasti saada nauttia tuomion tuoneesta yllätysseksistään, saadessaan yltiönään olla milloin kenenkin morsiamina.
Ei voi sivuuttaa näkyä, missä herkillä hetkillä sulhanen kuiskailee morsiamensa korvaan aalla alkavia ulkomaankielistä sanaparia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 133293
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831629Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2641468Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä731445Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2371341Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121120Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041079Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341060- 921003
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65993