Koiran riistalaukaus oli tyypillinen tunarointi eli saalis jäi haavakoksi. Metsästäjä sai luontoelämyksenään kokeilla, millaista on lojua ammuttuna ja haavakkona. Tosin hemmo sai apua tuskiinsa, mitä etua luonnon eläimelle ei suoda.
https://www.hs.fi/urheilu/art-2000005961138.html?ref=rss
Harmillisesti tapaus sattui vasta sorsien ammuskelun jälkeen.
Koira teki haavakon
4
121
Vastaukset
- 715
Viitannet linkittämäsi roskalehden juttuun ja taidat olla rasisti kunniakansalaisia nimitellessäsi. Joukkonu........,u on itse surmannut itsensä.
- HarrastuksetKullakin
Kiljupäissäsi peräkammarin hämärässä et ole selvillä siitä, että huvimetsästäjien ikioma kepu houkutteli kunniakansalaiset ja kutsuvieraansa Suomeen - kaupunkilaisten elätettäviksi. Kepun kutsuvieraat ovat kunnostautuneet kulttuuriinsa kuuluvilla huvimetsästyksen muodoilla. Kuten tiedät, yleensä huvimetsästäjät pyrkivät huokuttelemaan nuoria harrastuksiinsa.
- ritarihavisto
Kepu ja huvimetsästys??
No, mikäpä ettei, kaupungeissahan kepu nykyään äänisaaliinsa hilloaa ja siellähän löytyy perinteinen suomalainen huvimetsästyskulttuuri, vaikkapa v. 2013 vuoden huvimetsästäjä Sateenkaaripoitsun nimitys rohkeasta kaapista ulos tulosta, edelleen etenemä kutsuttuna Huvimetsästysneuvoksena.
Juhlapaikkalaisten suorittama lasten rassailu ei ole huvimetsästystä vaan epätoivoisten työnäytteitä, he yrittävät kiinnittää itsensä vuosiksi Suomeen, vaikkakin vain vankienhoitolaitokseen. - paritteluita
Vankiloissa nuo lasten raiskaajat taitavat uuraasti saada nauttia tuomion tuoneesta yllätysseksistään, saadessaan yltiönään olla milloin kenenkin morsiamina.
Ei voi sivuuttaa näkyä, missä herkillä hetkillä sulhanen kuiskailee morsiamensa korvaan aalla alkavia ulkomaankielistä sanaparia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1018123Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906108Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875587Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot715542Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1144763Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232528Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys482408Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e61379Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71364Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461210