Hei Voisitteko suositella hyvää psykiatriaa Pääkaupunkiseudulla.? Minulla on ahdistusta ja unettomuutta. Olen syönyt ajoittain yli 10 vuotta imovane lääkettä. Mulle on myös määrätty Mirtazapin lääkettä pieninä annoksins mutta sitä en ole käyttänyt. Kumpi olisi parempi lääke unettomuuteen? Entä mitä mieltä olette Ketipinor lääkkeestä.?
Hyvä psykiatri unettomuus
6
2350
Vastaukset
- Uni-on-paras-lääke
Suosittelisin seuraavia:
Helsingin uniklinikka
Coronaria unklinikka
Molemmissa on psykiatrin palveluja. Lisäksi molemmat ovat erikoistuneet unettomuuteen.
Ketipinor koukuttaa aivan varmasti.
En ottaisi missään tapauksessa ennenkuin olet aloittanut hoidon jollakin uniklinikalla.- lisäys
Jos on pakko ottaa jotain rauhoittavaa, suosittelisin esim seuraavia;
- tryptofaani, teaniini, avena sativa, mäkikuisma jne... niitä on aika paljon.. mutta tuossa ehkä tehokkaimmat... siisei kaikkea, vaan jotakin... ehkä mäkikuisma tehokkain. avena sativaa voi sekoittaa mihin muuhun tahansa..
Noilla pärjää paremmin kuin ketipinorilla, eikä ne tuhoa terveyttä samalla tavalla kuin ketipinor .
- Pepsimilla
Suosittelen helsingin uniklinikkaa. Coronaria uniklinikka osa riistäjäkonsernia.
- älä-missään-tapauksessa
ala käyttään ketipinoria, sillä silloin saat heittää kaivoon viimeisestkin toiveet parantumisesta. olet senjälkeen eläkeläinen.
- Luulen-että
unettomuuteen erikoistunut Helsingin Uniklinikka tietää neuvoa psykiatrin joka tuntee sekä unen että mielenterveyden.
Hkin Uniklinikalla on myös itsellään psykiatreja töissä. - alkalimetalli
Psykiatri on sellainen riippakivi, että siitä et loppuelämänäsi pääse irti, jos sopivan diagnoosin saat ja heidän kirjoihin joudut. Välttäisin ihan viimeiseen asti heidän palveluihinsa astumista. Käy vaikka juoksemassa puolimaraton ennen nukkumaanmenoa. Pitäisi väsyttää plus muut hyvät efektit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh412355Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729422941923- 201750
- 241565
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘231404- 1001289
- 411272
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391235- 35992
- 9938