Toyotalla menee hyvin:
"Toyotan Camry-malli oli Yhdysvaltain myydyin auto kahdettatoista peräkkäistä vuotta."
http://www.taloussanomat.fi/autot/2014/02/04/toyotalla-menee-todella-hyvin-ja-tassa-on-syy/20141734/304
Toyota Camry, myydyin:
https://www.moottori.fi/ajoneuvot/jutut/uuden-camryn-aika-toyotan-suosikkimalli-vaihtaa-harmauden-ravakkyyteen/
Toyota Camry: Kaksitoista vuotta USA:n myydyin henkilöauto
20
153
Vastaukset
- eri.meininki
Sedanien aika on ohi, Camry, Corolla, Accord, Civic jne.
Camry -11,3%
Corolla -9%
Prius -24,5%
RAV4 ja muut Suvit nousussa. RAV4 4,5.
Isot maasturit ylivoimaisesti eniten myytyjä, V8 se olla pitää.
PS. Yaris -30%- Eiooniikuennen
Sedanien aika ohi...ihmettelen suuresti väitettäsi.
Pelkästään jenkkilässä myydään kuukaudessa sedaneita enemmän kun suomessa koko vuonna autoja yhteensä. Eiooniikuennen kirjoitti:
Sedanien aika ohi...ihmettelen suuresti väitettäsi.
Pelkästään jenkkilässä myydään kuukaudessa sedaneita enemmän kun suomessa koko vuonna autoja yhteensä.Niinpä, suomalaisten osuus uusien autojen maailmanlaajuisista markkinoista on 0,02 %.
- aasialainenEIsoviEu
Camry on kyykännyt jo vuosia Jenkkilässä, sori vaan vanhoilla jutuilla ei menestytä.
- ÄläValehtele
Älä valehtele. Vuosia???
- TrollinKyykky
Eipä kannata mistään kyykkäämisestä puhua:
"Kymmenessä tehtaassa ympäri maailman valmistetu Camry on yksi Toyotan merkittävimpiä malleja. Vuosien aikana autoa on tehty yli 18 miljoonaa kappaletta." - Kyykkäilläänpeppua
TM kirjoitti syyskuussa:
"Tesla Model 3 oli elokuussa kappalemääräisesti Yhdysvaltain viidenneksi eniten myyty henkilöautomalli 17 800 ensirekisteröinnillään. Sen edellä ovat vielä Toyota Corolla (26 155), Honda Accord (26 725), Honda Civic (27 677) ja Toyota Camry (30 141). Tilastoissa ei ole otettu huomioon katumaasturien myyntiä."
Eli ainakin viime kesänä Camry oli myydyin henkilöautomalli siellä, suhdanteet ja trendit vaihtelee siellä ja täällä, joten kokonaismäärissäkin on vaihtelua. Oma luku on jenkkilässä myytävien avolavapakujen myyntimäärät. - ErittäinHyvin
Toyotalla menee Yhdysvalloissa erittäin hyvin:
http://carsalesbase.com/us-car-sales-data/toyota/
- näitä.myytiin
Myyntikärki maailmassa vuonna 2018
1 Toyota Corolla
2 Ford F-Series
3 Honda Civic
4 Toyota RAV4
5 Volkswagen Golf
6 Volkswagen Tiguan
7 Volkswagen Polo
8 Honda CR-V
9 Toyota Camry - Myydyin
Camry opn ollut viime vuonnakin eli vuonna 2018 elokuun lopussa USA:n myydyin henkilöauto:
Tesla Model 3 oli elokuussa kappalemääräisesti Yhdysvaltain viidenneksi eniten myyty henkilöautomalli 17 800 ensirekisteröinnillään. Sen edellä ovat vielä Toyota Corolla (26 155), Honda Accord (26 725), Honda Civic (27 677) ja Toyota Camry (30 141).
https://tekniikanmaailma.fi/tesla-model-3-nousi-yhdysvaltain-myydyimmaksi-automalliksi-liikevaihdolla-mitattuna/ - o9py8p
USA:ssa on paljon köyhiä ja epätoivoisia ihmisiä jotka joutuvat olosuhteiden pakosta ostamaan Toyotan.
- JapanilainenKyykkää
Tappiolla Toyota toimii Jenkkilässä. Prius on riippakivenä.
- Konserni.huijaa
Pahin kyykkääjä USAssa on VW joka joutui ostamaan hirveän määrän autoja takaisin kun ei osannut valmistaa laillisia autoja vaan huijasi kuin pahemman luokan jobbari ja joutui maksamaan kymmeniä miljardeja euroja sakkoja ja korvauksia huijatuille. Ajokelvottomina on parkissa valtava määrä uusia volkkareita onko silloin houkutteleva? Ei minustakaan.
- Asian_tarkistaja
Volkswagenilla historiansa paras vuosi. Yhdysvalloissa myynti kasvoi 4,2%.
Mitäs tähän sanot?
- Camry
Camry on yksi Toyotan menestyneimpiä malleja maailmalla. Yhdysvalloissa se on ollut myös viime vuoden ostetuin henkilöauto.
- ValtavaMenestys
Ennen kesää nähdään myös hurjat myyntiluvut Suomessa.
- kesän.merkit
ValtavaMenestys kirjoitti:
Ennen kesää nähdään myös hurjat myyntiluvut Suomessa.
Parkkihallien pylväät on taas kovilla, kun papat luotsaavat Camryään ruutuun. Yariksillakin se näyttää joskus tuottavan suuria vaikeuksia.
- HyvinMenee
Camry on taas viime vuoden ostetuin henkilöauto USA:ssa.
- Anonyymi
Uusi itselataava täyshybridi Toyota Camry nousee Suomessakin myyntitilastojen kärkeen.
- Anonyymi
Myös tänä vuonna 2019 Camry on ollut USA:n myydyin henkilöauto.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018354- 565242
- 244877
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni284784Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364610Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h764505- 624073
- 423725
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on403004- 452709