Valitettavasti jouduimme uhraamaan muutaman teinin vaalien takia. 2015 me persut aukaisimme rajat jotta saisimme Suomeen raiskaajia ulkomaalaisia nuoria miehiä tänne. Ensin tietenkin laadimme hallituksessa maahanmuutto lakia jonka runnoimme läpi eduskunnassa. Sitten vaan rajat auki ja tervetuloa 35000 läpsyttelijää. Odottelimme rauhassa sopan kiehumista ja nyt keitto on valmis. Raiskauksia tapahtuu ympäri Suomea. Nyt saamme kannatuksemme uuteen nousuun.
Uhrasimme pari teiniä Oulussa
7
<50
Vastaukset
- Vasuri.vihollinen
Li Anderson ei ole Latte-kuppinsa takaa pystynyt selittämään Suomen kansalle, miksi hän ja hänen joukkionsa edelleen tuottavat vain pelkkää tappiota ja Oulun tapahtumia Suomelle.
Vasurien pyhä mantrahan on, että kaikki muut ovat syyllisiä heidän itsensä aiheuttamiin ongelmiin.
Vasurihan ei ole työläinen eikä työssäkäyvä, miutta silti jaksaa märehtiä toisten asioita.
Sehän onnistuu Suomen erinomaisen sosiaaliturvan avulla, joka ruokkii vasurinkin.
Vasurihan ei myöskään edusta Suomalaisuutta, Suomen kansaa eikä Suomea.- persua.ei.voi.jalostaa
Tosiasiassa persukaan ei rodullisesti ole suomalainen.Tämän voi vahvistaa rotutohtorinne.
- eumärkkelinkätyrit
persua.ei.voi.jalostaa kirjoitti:
Tosiasiassa persukaan ei rodullisesti ole suomalainen.Tämän voi vahvistaa rotutohtorinne.
Suvakit vastuuseen hyysäämisistään, ovat osasyyllisiä ja rahanahneita kansan ryöstäjiä.
https://www.aljazeera.com/news/2015/09/finnish-pm-offers-home-asylum-seekers-150905110149687.html
Raiskaukset mahdollistaneet suvakkipolitiikot on vaihdettava vaaleissa.
Sipilä esimerkiksi heitti Halla-ahon ulos hallituksesta. Mikäli Halla-aho olisi ollut sisäministeri, niin näitä asioita olisi hoidettu jo 3 vuotta sitten.
Kokoomuksen suuri vastuu on siinä, että Stubbin hallitus neuvotteli EU:n ja Ruotsin läpi Suomeen. Stubb ja Haglund pitää kaivaa julkisuuteen selittämään asiaa.
SDP, Vihreät, vasemmistoliitto ja RKP ovat toimineet järjen vastaisesti ja estäneet palautukset. Kotoutus on Oulussa esimerkki totaalisesta katastrofista.
Äänestäjä nyt vastuu on sinun. Vaaleissa päätetään Suomen turvallisuudesta.- Konstaalelipersu
Ihmettelen, miten muka Oulun tapaukset tulivat nyt vasta julki. Tapahtuneet kesällä ja syksyllä. Olisiko vaalien läheisyys syy? Poliisissa on paljon persuja. Salattiinko juttu tarkoituksella ja julkaistiin vasta nyt? Persut häikäilemättömästi käyttävät tätä poliittisena aseena ajattelematta uhreja ollenkaan. Ei varmaan tunnu tytöistä kivalta. Toivottavasti poliisi ei tahallaan viivyttää poliittisin perustein jutun käsittelyä yli vaalien! Sitten vaalien jälkeen vapauttaa suurimman osan pidätetyidtä sanoen, että ei todisteita! Osa varmaan aiheettomasti pidätetty. Persupoliisit!
- suvakittuhoosuomen
Ihmettele tota myös, suvakit päätti tutkinnan ei kuulema terroriteko, miksikö, suvat päätti keskenään ei oikeaa tutkintaa.
https://yle.fi/uutiset/3-10541213
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1397305Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam1245121Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk753854KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa63363Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,273207Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on122911Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni652725Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.132564Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,652364Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu982200