"Hulevesi teatteriesitys"

Avo-ojaJEkutus

Toinen osa teatteriesitykseen jonka näimme aikaisemmin nimellä "kiinteistöveroalennus". Tässä "hulevesi"osassa Viitasaaren korkeasti koulutetut kuntapäättäjät esittävät huolensa Viitasaaren vetovoiman kasvattamisesta sekä omakotitalojen myynnin tukemisesta. Hulevesimaksu päätöksen avulla he voivat osoittaa hyväntahtoisuutensa sekä syvän huolensa Viitasaaren väestökadon hillitsimisessä, jotta vielä Viitasaarella asuvat eivät menettäisi uskoaan Viitasaaren viisaisiin kuntapäättäjiin, tällä hetkellähän palvelut ovat karanneet suurista ponnisteluista huolimatta kasvukeskuksiin ja joitain kaupungin yhtiöitä on jopa jouduttu myymään suurille inhimillisille ja hyvää tarkoittaville suuryhtiöille joilla on erittäin hyvä maine toimintapaikkakunnallaan. Jatkossa voimme varmastikkin odottaa Keskisuomalaisittain sekä koko maan mittakaavassa mitattuna hyvin korkeiden veden-sekä kaukolämpötariffien huomattavaa alenemista esim. Saarijärven tasolle, jossa on esimerkillisesti hoidettu energiayhtiö.

1

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Landepunde

      Hyvä ja asiallinen kirjoitus perusteluineen. On hyvä nähdä asioista positiivisia puolia, koska päättäjäthän ovat virassaan hoitamassa kuntalaisten asioita ja tekevät työnsä aina vilpittömästi palkanmaksajiensa hyväksi.
      JEkuttelu sinänsä on vaarallinen ilmiö, kalliskin vielä. Vai oliko näppivirhe vaan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      74
      4286
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      93
      4003
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      58
      2497
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      67
      2367
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      41
      2054
    6. 128
      2004
    7. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1939
    8. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      54
      1698
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      56
      1682
    10. Ikävä Jii.

      Toivotko vielä näkemistä?
      Ikävä
      66
      1592
    Aihe