Hyvä kirja

juoppohullun päivä kirjat ja muu vuorisen tuotanto. Mitäs mieltä ootte?
1280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Juoppohullun päiväkirjan" pari vuotta sitten seitsemällä eurolla. Lukaisin sen samana iltana. Alkupuoli oli ihan nautittavaa luettavaa, niin kauan kuin tekstin juoni säilyi reaalielämän puitteissa. Aihe vissiin kului kirjoittajan mielestä, kun tarinaan piti ruveta lisäämään aina vain uusia elementtejä. Samalla teksti mielestäni huononi paljon. Lopputulema oli, että myin kirjan seuraavana päivänä divariin (mitä en hevin tee) Hakaniementorilla. Sain siitä yhden euron.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onpi kirjoitti:

juoppohullun päivä kirjat ja muu vuorisen tuotanto. Mitäs mieltä ootte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu