Hei! Olen miettinyt seepra peipon hankkimista ja olen katsonut paljon tietoa netistä mutta minulla on pari asiaa mitkä pitäisi saada selville. Alkavatko ne laulamaan heti aamusta jos alkavat niin mihin aikaan? Sopiiko se lapselle? Jos ne alkavat tappelemaan mihin laitan toisen seepra peipon? Näihin haluaisin vastauksen.:)
Seeprapeippo
2
800
Vastaukset
- koiruus
Ei sovi lapselle, kun ei kesyynny niin helposti. Meillä oli kaksi ja illalla alkoivat laulamaan, mutta yksilöllistä kai. Höyhenten irtoaminen on hankalaa häkin ulkopuolellakin.
Ottaisin lapselle ennemmin marsun. Se kesyyntyy helpommin, eikä ole vaaraa, että satuttaa, kun on vapaana.- nohnoh
Marsuja pitää olla kaksi, ja turha tarjota marsuja jos kysytään linnuista tietoa.
Kyllä sopivat ihan hyvin lapsillekin kunhan vastuu on aina aikuisella, ja lapsi hyväksyy mieltään pahoittamatta sen etteivät linnut välttämättä kesyynny.
Meillä alkaa linnut laulamaan yleensä joskus 8-9 maissa aamuisin, riippuu hieman vuodenajasta ja valosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait223057- 402674
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381513- 841350
- 631251
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä401009Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.125913- 33829
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi29663Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59621