Hei! Olen miettinyt seepra peipon hankkimista ja olen katsonut paljon tietoa netistä mutta minulla on pari asiaa mitkä pitäisi saada selville. Alkavatko ne laulamaan heti aamusta jos alkavat niin mihin aikaan? Sopiiko se lapselle? Jos ne alkavat tappelemaan mihin laitan toisen seepra peipon? Näihin haluaisin vastauksen.:)
Vastaukset 2
- koiruus
Ei sovi lapselle, kun ei kesyynny niin helposti. Meillä oli kaksi ja illalla alkoivat laulamaan, mutta yksilöllistä kai. Höyhenten irtoaminen on hankalaa häkin ulkopuolellakin.
Ottaisin lapselle ennemmin marsun. Se kesyyntyy helpommin, eikä ole vaaraa, että satuttaa, kun on vapaana.- nohnoh
Marsuja pitää olla kaksi, ja turha tarjota marsuja jos kysytään linnuista tietoa.
Kyllä sopivat ihan hyvin lapsillekin kunhan vastuu on aina aikuisella, ja lapsi hyväksyy mieltään pahoittamatta sen etteivät linnut välttämättä kesyynny.
Meillä alkaa linnut laulamaan yleensä joskus 8-9 maissa aamuisin, riippuu hieman vuodenajasta ja valosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1601532Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1371206Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216879- 65801
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63717- 46695
- 52690
- 76586
- 52582
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187568