Mittelspitz kasvattajia Oulusta?

Etsitään mittelipentua, rotuyhistyksen sivuilla vaan tosi vähän kasvattajia. Onko kellään suosituksia järkevästä kasvattajasta?

Halutaan kiltti ja hyväluontonen koira.
21407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mahti Vahdin kennel, on tosi keskisuomessa. Katsopa sellaista fb- palstaa kuin suomen mittelpits. Siellä mitteliväki keskustelee ja kaupittelee pentuja.

Äänestä
  • kannattaa katsoa myös kennelliiton koiraNet. jalostustietojärjestelmöstä, siellä on lista roduittain (mittelit F5,) ja väreittäin ja sitten kasvattajalista, kilpailutulokset, pentueet, kaikki tarpeellinen. Myös ilman kennelnimeä oleva, mutta rekisteröity pentu voilla jopa näyttelytähti- ainesta. Itselläni on kennellnimetön uros, joka kehittyi muotovalioksi , ja on terveystiedoiltaankin a- luokkaa, ja uroksen jälkeläiset saaneet sertin ( vanhinta pentuetta)ja kahdella eri- ja sa- arvostelu, muita ei ole vielä käytetty näyttelyissä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pentupentu kirjoitti:

Etsitään mittelipentua, rotuyhistyksen sivuilla vaan tosi vähän kasvattajia. Onko kellään suosituksia järkevästä kasvattajasta?

Halutaan kiltti ja hyväluontonen koira.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu