Lydia katoskos mulle tähän että mitkä energiat näkyy tässä talven ajassa vesimies kulkijatytölle? Mistä olen ansainnut kateutta osakseni,en ymmärrä?
Lydia katoisitko tähän?
4
195
Vastaukset
- Lydia_
Nyt on aika ottaa askelia taaksepäin, levätä ja miettiä tulevia päätöksiä.
Herkkyys ja avoimuus ovat ihmisessä selkeitä hyveitä, mutta ne aiheuttavat valitettavasti myöskin kateutta. Kuitenkin sinulla on myös selkeästi ystäviä, joista et ole niin tietoinenkaan. Ota askeleita taaksepäin, ja pyri siihen, että et ottaisi mitään liian henkilökohtaisesti. Toiset ihmiset vain ovat aina vapautuneempia kuin toiset. Eli kateuteen on syynä heidän oma rajoittuneisuutensa loppujen lopuksi.
Selkeys on myöskin siinä, että elämä on joskus kaksijakoinen. Täytyy suorittaa valintoja, ja pyrittävä suorittamaan ne niin että se auttaisi kasvua, ja toisi tyytyväisyyttä. Sinussa on myös rauhaa ja naiseutta, rakkauskin voi alkaa kukoistamaan yllättäen ja kenties yllättävältä taholta. Mutta vaaditaan vapautumista, kuitenkin selkeät polut uuteen kasvuun ja kukoistukseen ovat olemassa. Ole oma itsesi, ja kulje elämän virrassa. Kun annat nyt elämän johdattaa, niin voi nähdä selkeämmin miten ja minne kannatta mennä, että se toisi taas enemmän rauhaa ja vapautta. - spesiaalia
Hei-kiitos tulkinnastasi Lydia,olen tosiaan avoin ja herkkä nainen,kertoiko kortit vai intuitivinen tunne asian? Hassuahan tuo jos tuollasesta kateutta piisaa,mulle on usein naiset ja jotkut vanhat ukot olleet ilkeitä.....otan henkilökohtaisesti usein sanomisia,pitäis viitata kintaalla kuten on kehoiteltu mutta niskakarvani menee aina pystyyn jos iholle tullaan ja kommentoidaan minusta tai rakkaimmistani...mitä muille vieraille kuuluu kenekään asiat,,,ehkä olen liian kiltin oloinen ,se herkkyys lienee näkyy mut osaan olla häijykin suustani pahimmillaan!
- Lydia_
Hei !
Kyllä yleensä intuition pitää apuna olla, ei pelkät kortit sinänsä, vaan tietty "voima" tai "ymmärrys". Tämä tilanne on tavallaan aika haastava kun suora kontakti katsottavaan jää pois. En tiedä onko tälläinen paras tilanne katsoa kenellekään ollenkaan. Siksi koetan pitää tarinat aika simppelinä.
Onko nämä sellaisia tilanteita, että ne tulee yhtäkkiä vai onko ne puolituttuja vai jotain?! Olen itse huomannut, nykyään sellaista, että joku satunnainen ihminen saattaa möläyttää jotain, ikään kuin ohimennen. En oikein tiedä, että ajatteleeko he ihmiset jotain sellaista, että ei se ole mitään vastuullista, mitä jollekin satunnaisesti sattuu huudahtamaan. Sitä enemmänhän sitä jää ihmettelemään, eikä aina kaikille jaksakaan eikä voi koko elämäänsä kertoa juurta jaksaen. Sellainen kateus on siis varsinkin turhaa, jos ei tiedä mitään toisesta, eikä sitä mitä edes kadehtii. Siksi pitäisi koettaa vaan ymmärtää, eihän monia ihmisiä tunne hyvin vuosienkaan jälkeen.
Ehkä se on sitä että elämä on nykyään aika ... pinnallista ... ei haluta kertoa itsestä, ja sitten kuvitellaan hetkessä kaikkea muista ... En tiedä, tämä maailma on mennyt sellaiseksi ...
Kiitos kuitenkin sinulle, ja kiva jos jotain apua tulkinnastani oli ! - uhri-ko
Hei kiitos-on he sellasia puolituttuja tai tutun tuttuja ,ketkä katsovat oikeudekseen tulla iholleni raportoimaan esim ystäväni tekemisiä tai muuta epäkorrektia,enin osa tapahtuu siellä missä tapaan viettää aikaani missä on ihmisiä,onneksi lenkillä heitä ei koskaan näe,vaan kivoja ihmisiä koirineen.Ilmeisesti he olettavat että mulle vaan saa tulla lorisemaan tyhjää asiaansa! TAI kyselemään miksi minä sitä tai tätä,,mun elämä kiinnostaa typeriä vaikka haluan elää rauhassa,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2213223Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3492896Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.761820Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601738Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?581624- 1221416
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121413Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4401303Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171300- 1081294