Lydia katoisitko tähän?

syntymäpäivät

Lydia katoskos mulle tähän että mitkä energiat näkyy tässä talven ajassa vesimies kulkijatytölle? Mistä olen ansainnut kateutta osakseni,en ymmärrä?

4

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lydia_

      Nyt on aika ottaa askelia taaksepäin, levätä ja miettiä tulevia päätöksiä.
      Herkkyys ja avoimuus ovat ihmisessä selkeitä hyveitä, mutta ne aiheuttavat valitettavasti myöskin kateutta. Kuitenkin sinulla on myös selkeästi ystäviä, joista et ole niin tietoinenkaan. Ota askeleita taaksepäin, ja pyri siihen, että et ottaisi mitään liian henkilökohtaisesti. Toiset ihmiset vain ovat aina vapautuneempia kuin toiset. Eli kateuteen on syynä heidän oma rajoittuneisuutensa loppujen lopuksi.

      Selkeys on myöskin siinä, että elämä on joskus kaksijakoinen. Täytyy suorittaa valintoja, ja pyrittävä suorittamaan ne niin että se auttaisi kasvua, ja toisi tyytyväisyyttä. Sinussa on myös rauhaa ja naiseutta, rakkauskin voi alkaa kukoistamaan yllättäen ja kenties yllättävältä taholta. Mutta vaaditaan vapautumista, kuitenkin selkeät polut uuteen kasvuun ja kukoistukseen ovat olemassa. Ole oma itsesi, ja kulje elämän virrassa. Kun annat nyt elämän johdattaa, niin voi nähdä selkeämmin miten ja minne kannatta mennä, että se toisi taas enemmän rauhaa ja vapautta.

    • spesiaalia

      Hei-kiitos tulkinnastasi Lydia,olen tosiaan avoin ja herkkä nainen,kertoiko kortit vai intuitivinen tunne asian? Hassuahan tuo jos tuollasesta kateutta piisaa,mulle on usein naiset ja jotkut vanhat ukot olleet ilkeitä.....otan henkilökohtaisesti usein sanomisia,pitäis viitata kintaalla kuten on kehoiteltu mutta niskakarvani menee aina pystyyn jos iholle tullaan ja kommentoidaan minusta tai rakkaimmistani...mitä muille vieraille kuuluu kenekään asiat,,,ehkä olen liian kiltin oloinen ,se herkkyys lienee näkyy mut osaan olla häijykin suustani pahimmillaan!

    • Lydia_

      Hei !

      Kyllä yleensä intuition pitää apuna olla, ei pelkät kortit sinänsä, vaan tietty "voima" tai "ymmärrys". Tämä tilanne on tavallaan aika haastava kun suora kontakti katsottavaan jää pois. En tiedä onko tälläinen paras tilanne katsoa kenellekään ollenkaan. Siksi koetan pitää tarinat aika simppelinä.

      Onko nämä sellaisia tilanteita, että ne tulee yhtäkkiä vai onko ne puolituttuja vai jotain?! Olen itse huomannut, nykyään sellaista, että joku satunnainen ihminen saattaa möläyttää jotain, ikään kuin ohimennen. En oikein tiedä, että ajatteleeko he ihmiset jotain sellaista, että ei se ole mitään vastuullista, mitä jollekin satunnaisesti sattuu huudahtamaan. Sitä enemmänhän sitä jää ihmettelemään, eikä aina kaikille jaksakaan eikä voi koko elämäänsä kertoa juurta jaksaen. Sellainen kateus on siis varsinkin turhaa, jos ei tiedä mitään toisesta, eikä sitä mitä edes kadehtii. Siksi pitäisi koettaa vaan ymmärtää, eihän monia ihmisiä tunne hyvin vuosienkaan jälkeen.
      Ehkä se on sitä että elämä on nykyään aika ... pinnallista ... ei haluta kertoa itsestä, ja sitten kuvitellaan hetkessä kaikkea muista ... En tiedä, tämä maailma on mennyt sellaiseksi ...
      Kiitos kuitenkin sinulle, ja kiva jos jotain apua tulkinnastani oli !

    • uhri-ko

      Hei kiitos-on he sellasia puolituttuja tai tutun tuttuja ,ketkä katsovat oikeudekseen tulla iholleni raportoimaan esim ystäväni tekemisiä tai muuta epäkorrektia,enin osa tapahtuu siellä missä tapaan viettää aikaani missä on ihmisiä,onneksi lenkillä heitä ei koskaan näe,vaan kivoja ihmisiä koirineen.Ilmeisesti he olettavat että mulle vaan saa tulla lorisemaan tyhjää asiaansa! TAI kyselemään miksi minä sitä tai tätä,,mun elämä kiinnostaa typeriä vaikka haluan elää rauhassa,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3663
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2324
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1915
    4. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      18
      1658
    5. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1649
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1578
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1427
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      84
      1378
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      21
      1366
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      89
      1262
    Aihe