Mulla ei ole ollut ennen e-pillereitä minkäänlaisia kuukautiskipuja. Alkoivat sitten pillereitten jälkeen, joita olen käyttänyt jo 2 vuotta. En voi lopettaa niitä koska ilman niitä en pärjäisi menkkojeni kanssa, jotka ovat niin runsaat. Mutta asiaan....
Kun olen jonkun aikaa ilman tamppoonia niin ei tunnu miltään. Heti kun menen laittamaan tamppoonin ja palaan esim. sänkyyn makoilemaan, tulee vihlova kuukautiskipu. Ja joo, tamppooni on tarpeeksi syvällä ja ei ole kuivaan pimperoon laitettu, enköhän sen osaa jo useamman vuoden takaa. Vihlominen tuntuu alavatsassa.
Minkäköhän takia? Samaistujia?
Kun olen jonkun aikaa ilman tamppoonia niin ei tunnu miltään. Heti kun menen laittamaan tamppoonin ja palaan esim. sänkyyn makoilemaan, tulee vihlova kuukautiskipu. Ja joo, tamppooni on tarpeeksi syvällä ja ei ole kuivaan pimperoon laitettu, enköhän sen osaa jo useamman vuoden takaa. Vihlominen tuntuu alavatsassa.
Minkäköhän takia? Samaistujia?
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.