Voi taivahan talikynttilät, mistä ne niitä oikein repii ?
Pahimmasta päästä on Eeetu "iskänpoika" Vähäsöyrinki.
Kuka jaksaa kuunnella kahta tuntia samaa mantraa jokaisen hypyn jälkeen,
kuinka on ylämäen laskuasento ja ponnistustekniikka yksityiskohtineen ?
Ei kukaan tavallinen penkkiurheilija jaksa sellaista.
Melkein samaa tasoa on Tommi Nikunenkin.
Ainoa porukassa on Jari Mantila, mies vähän fiksummasta päästä...osaa fiilistellakkin...
Mäkihypyn "asiantuntijat" Ylellä
5
285
Vastaukset 5
- 78I9567UY4
Suomalaisten ponnistus yleensä menee aina pieleen. Ja jos osuukin keulalle on liian hidas. Siitähän hyppyjen lyhyys johtuu.
- sammaokso
...ja jos vielä muistetaan ettei ko. herra koskaan edes uskaltanut yrittää ponnistusta vaan keulalla varovasti kohottautui ylös. Olisi sitä pitänyt uskaltaa edes joskus oikeasti kokeilla miltä se mäkihyppy tuntuu ennenkuin tekelehtii muita arvioimaan.
Noh Yle ottaa kommetoijat siltä pohjalta kenen halvimmalla saa. Eetun kohdalla tilanne on se, että saisi itse maksaa imaisesta mainosajastya. - sohvapottu
Kyllä Jari Mantila voittaa Vähäsöyringin sata- nolla. Mantila kommentoi hyppääjien hyppyjä asiantuntevasti, eikä ala selostamaan muuten mäkihyppyä Vähäsöyringin ja Niemisen tapaan- jatkoon
- Silminäkijä
Hannu-Pekka Hänninen selostamaan mäkihyppyä yksinään! Ennen ei ollut "asiantuntijoita" ja kaikki muutkin asiat elämässä ja maailmassa oli paremmin.
- mäkimies
Se oli kyllä parasta kun oli Matti Nykänen ja Jens Weissflog ja DDR!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487