femoston 2/10 väärin syödyt hormonit

onko kenellekään käynyt niin, että oletkin aloittanut vahingossa syömään "väärästä rivistä" femostonia. Tässä on 2 viikkoa estrogeeniä ja 2 viikkoa keltarauhashormonia.
Itse tuli syötyä vahingossa 4 viikkoa sitä valkoista tablettia ja nyt alkoi sitten vuodot.
Terveskeskuksesta ei saa mitään apua, koska he eivät ole sitä resetiä antaneet...
Onkohan nyt sitten hormoonit sekaisin...olen aloittanut vasta 3 kk sitten ja 4 kuukauden aloitin väärin.
Pitääkö olla huolissaas..onko kenelläkään kokemusta asiasta.
4720
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kannattaa kysyä apteekista neuvoa. Osaavat usein neuvoa erikoisissakin tilanteissa.

P.S. Eivät ainakaan vastaa, kuten ehkä terveyskeskus, että "emme voi auttaa kun emme lääkettä ole määränneet"...

Äänestä

Miten ihmeessä noita voi väärin ottaa kun puolet ovat punaisia ja puolet valkoisia siinä kuukauden liuskassa.

Miten tyhmän ihmisen pitää olla että valkoisia pillereitä vain valitsee neljä viikkoa.

Etkö osaa käyttöohjeita edes lukea? Pakkauksessa on käyttöohjeet.

Anna vuotaa äläkä mene paniikkiin. Tuskin siihen kuolet. Soita hätänumeroon jos kuiviin vuodat tai meinaa kuolla.

Äänestä

Olikohan tuo pilaa. Jotenkin tuntui herjalta. Kukaan mummeli ei noita enään tarvitse vaan voisi kuolla jo pois rasittamasta yhteiskuntaa turhana pummina ja elättinä.

Väärin noita ei kykene kukaan syömään muuta kuin joku muistisairas ja niille niitä ei varmasti määrätä.

Olen 66 syntynyt enkä ole mummo vaan vanha ämmä korkeintaan jota voi pilkata.

Meitä tämän ikäisiäkin jo pilkataan ettei tarvita tässä yhteiskunnassa. Olen kokenut sen että olen kuin roskaa.

On mennyt ihan sairaaksi nuoruuden ja kauneuden palvonnaksi niin ettei edes keski iän ylittänyt nainen ole mitään mutta joku vanha äijä on tärkeä yhteiskunnalle.

Äänestä

<Miten ihmeessä noita voi väärin ottaa kun puolet ovat punaisia ja puolet valkoisia <siinä kuukauden liuskassa.

Uusihan aloitetaan kun vanha syöty tyhjäksi. No kun liuska on tyhjä, eikä siinä ole ainuttakaan tablettia - niin ei se kerro minkävärisiä oli viimeksi syödyt pillerit. Eli erehtyminen on kyllä täysin mahdollista, varsinkin jos tuoteen käyttö vielä aika uutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mummuli67 kirjoitti:

onko kenellekään käynyt niin, että oletkin aloittanut vahingossa syömään "väärästä rivistä" femostonia. Tässä on 2 viikkoa estrogeeniä ja 2 viikkoa keltarauhashormonia.
Itse tuli syötyä vahingossa 4 viikkoa sitä valkoista tablettia ja nyt alkoi sitten vuodot.
Terveskeskuksesta ei saa mitään apua, koska he eivät ole sitä resetiä antaneet...
Onkohan nyt sitten hormoonit sekaisin...olen aloittanut vasta 3 kk sitten ja 4 kuukauden aloitin väärin.
Pitääkö olla huolissaas..onko kenelläkään kokemusta asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu