HdThunder Hd6500

Digidagibone

Tietääkö joku mitä tarkoittaa kun oikeaan yläkulmaan tulee joskus kolme pientä punaista palkkia sekä kellonaika?

8

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Grandemaister

      Selfbookin mukaan tuo tarkoittaa sähköisiä häiriöitä verkossa.

      • Palkitkertovat

        Esiintyykö aloittajalla ongelmia television katsomisessa? Nuo punaiset palkit tarkoittavat signaali virheitä ja kuvan pikselöitymisessä ja äänentoistossa saattaa esiintyä myös ongelmia.


      • Thunderstorm

        Minulla tulee omaan Hdthunderiin joskus ihan samanlaisia punaisia palkkeja ja kellonaika sekä myös sellainen ruudukko jossa nuo molemmat ovat kiinnitettynä. Se liittyy jotenkin sähköisiin ongelmiin sillä useasti kun jääkaapin kompressori lähtee käyntiin niin tuota ilmenee.


      • HDThunderin_omistava
        Thunderstorm kirjoitti:

        Minulla tulee omaan Hdthunderiin joskus ihan samanlaisia punaisia palkkeja ja kellonaika sekä myös sellainen ruudukko jossa nuo molemmat ovat kiinnitettynä. Se liittyy jotenkin sähköisiin ongelmiin sillä useasti kun jääkaapin kompressori lähtee käyntiin niin tuota ilmenee.

        Ei liity sähköisiin ongelmiin vaan liittyy signaalin heikkouteen, mulla tuota samaa ongelmaa HD4500 V2-mallissa ilmeni kun signaali oli heikko, ilmeisesti antennivahvari on surkea. No, korvasin sen toisella antennivahvistimella ja heti poistui tuo ongelma!


      • Digidagibone

        Mikä teillä on ollut signaalin voimakkuus?


      • Thunderstorm

        Minulla signaali näyttää kokoajan 80-90% joten ei se mistään heikosta signaalista voi kyllä johtua. Lähes aina kun jääkaapin kompressori lähtee päällä niin tulee nuo palkit eli sen on pakko jotenkin liittyä virheelliseen signaaliin. Joskus esiintyy myös pikselöitymistä sekä ääni ongelmia, mutta silti signaalin voimakkuus pysyy aina vähintään 80%


      • Digidagibone

        Samoin minullakin signaali 80-90%. Eli ei johdu signaalin heikkoudesta. En ole huomannut että tulisi muita häiriöitä. Pitääkin alkaa seuraamaan jääkaapin ja pakastimen päälle lähtöjä jos johtuisikin niistä.


    • Helmix

      Onko aloittajalla mahdollisuutta kokeilla televisiota ilman digiboxia? Jos on niin oletko kokeillut ja esiintyykö silloin kuvassa/äänessä jotain häiriöitä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      315
      3714
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2048
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      45
      1664
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      95
      1631
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      103
      1363
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      145
      1215
    7. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      101
      1106
    8. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      82
      1103
    9. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      97
      909
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      62
      803
    Aihe