Tänään oli se päivä kun laitettiin hormonikierukka sisälle, siinä toivossa tietenkin että kuukautiset loppuis. Sais edes hetken mielen rauhan vuotamisesta, varsinkin kun omalla kohdalla se pilaa puolet kuukaudesta. Mutta let's see what happens. Itsellä transhoidot tauolla, siksi siis tutun lääkärin kanssa päädyttiin kokeilemaan tätä jos se helpottaisi oloa ja olemista.
Muilla kokemuksia/ajatuksia?
Hormonikierukka transmiehelle
6
538
Vastaukset
- Fortthe
Miks hoidot tauolla? Eikö mieheys miellyttänytkään?
Ei ollut minun valinta laittaa hoitoja tauolle, piti hoitaa yksi ongelma poies että suostuvat hoitamaan. Jos kaikki planeetat osuu kohdilleen niin hoidot jatkuu loppuvuodesta.
- Mitähän_ajateltu
Ei kai hormoonikierukka lopeta kuukautisia, se voi kylläkin säännöllistää ja normalisoida runsaita kuukautisia.
Tietysti on aina poikkeuksia ettei vuoto lopu, mutta pääsääntöisesti vuoto loppuu aina. Kuparikiurukkka onkin sitten ihan toinen, että sen kanssa ei vissiin lopu ollenkaan vuoto, tasaantuu vain.
- Anonyymi
Onko BB-Keviniä hoidettu suomalaisten verorahoilla. Kotimaassaan ei makseta kromosomi-ihmeiden kotkotuksia.
- Anonyymi
No nyt se on sitten vihdoin keksitty se miesten kierukka!
Jee, me naiset voidaan luopua ehkäisyistä.
Vitsi vitsi.
Vähän hihityttää, miten te voitte vakavalla naamalla ..mies..kierukka
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521987
- 621912
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p121445- 611251
- 501219
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit88707Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33678- 40643
