Hormonikierukka transmiehelle

Tänään oli se päivä kun laitettiin hormonikierukka sisälle, siinä toivossa tietenkin että kuukautiset loppuis. Sais edes hetken mielen rauhan vuotamisesta, varsinkin kun omalla kohdalla se pilaa puolet kuukaudesta. Mutta let's see what happens. Itsellä transhoidot tauolla, siksi siis tutun lääkärin kanssa päädyttiin kokeilemaan tätä jos se helpottaisi oloa ja olemista.

Muilla kokemuksia/ajatuksia?

6

584

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fortthe

      Miks hoidot tauolla? Eikö mieheys miellyttänytkään?

      • Ei ollut minun valinta laittaa hoitoja tauolle, piti hoitaa yksi ongelma poies että suostuvat hoitamaan. Jos kaikki planeetat osuu kohdilleen niin hoidot jatkuu loppuvuodesta.


    • Mitähän_ajateltu

      Ei kai hormoonikierukka lopeta kuukautisia, se voi kylläkin säännöllistää ja normalisoida runsaita kuukautisia.

      • Tietysti on aina poikkeuksia ettei vuoto lopu, mutta pääsääntöisesti vuoto loppuu aina. Kuparikiurukkka onkin sitten ihan toinen, että sen kanssa ei vissiin lopu ollenkaan vuoto, tasaantuu vain.


    • Anonyymi

      Onko BB-Keviniä hoidettu suomalaisten verorahoilla. Kotimaassaan ei makseta kromosomi-ihmeiden kotkotuksia.

    • Anonyymi

      No nyt se on sitten vihdoin keksitty se miesten kierukka!
      Jee, me naiset voidaan luopua ehkäisyistä.

      Vitsi vitsi.
      Vähän hihityttää, miten te voitte vakavalla naamalla ..mies..kierukka

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      129
      1246
    2. 73
      1203
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      97
      967
    4. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      50
      895
    5. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      78
      822
    6. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      45
      781
    7. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      40
      768
    8. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      67
      653
    9. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      113
      624
    10. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      39
      546
    Aihe