Miksi pitää perhon palstaa?

Voihanvoi

80% viesteistä poistetaan kun eivät sovi tiettyjen ihmisen kuplaan.

7

180

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kysynpä_vain

      Sama juttu Vetelissä, ilmeisesti sama moderaattori joka on jomman kumman kunnan ahdasmielistä valtauskontoa tunnustava. Laittakaa viestiä ylläpidolle menemään, eiköhän negatiivinen palaute muuta vielä systeemejä. Ainakin monella palstalla on valvojia vaihtunut.

      • Olen vanhoillislestadiolainen, moderaattoreista en tiedä. Ollaan osa vuosituhantista apostolista jatkumoa. Ei olla ahdasmielisiä, vältetään vain niitä asioita, joita Pyhä Henki neuvoo välttämään.

        Oltiin mukana hommaamassa tätä Perho-palstaa, ei olla poistatettu yhtään viestiä tältä palstalta.


    • Voi olla, että siksi poistetaan viestejä jos niissä on henkilöiden nimiä tai yhteystietoja.

    • Anonyymi

      Kävimme naisystäväni kanssa Perhossa ja kaupasta halusin ostaa kondomeita,mutta kaupan naismyyjä katsoi meitä oudosti miksihän?

    • Anonyymi

      Neljä vastausta hyväksytty, yhdeksän hylätty. Syy ei taatusti ole hylättyjen, vaan johtuu sensuroijien mailmankatsomuksesta.

      • Anonyymi

        Tätä palstaa ei kannata pitää. Se on raakaa mielipiteen sanomisen estämistä ja pakkouskoa.


    • Anonyymi

      Kuusi hyväksyttyä, kolmetoista hylättyä mielipidettä. Tämähän on pahempaa kuin Pohjoiskoreassa tai entisessä Neuvostoliitossa. Tämän nimi on laesdatiolaismafia!

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      161
      8398
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      446
      7512
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      74
      3854
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      154
      3590
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      112
      3019
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      54
      2685
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2036
    8. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      37
      2021
    9. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1873
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1540
    Aihe