80% viesteistä poistetaan kun eivät sovi tiettyjen ihmisen kuplaan.
Miksi pitää perhon palstaa?
7
165
Vastaukset
- Kysynpä_vain
Sama juttu Vetelissä, ilmeisesti sama moderaattori joka on jomman kumman kunnan ahdasmielistä valtauskontoa tunnustava. Laittakaa viestiä ylläpidolle menemään, eiköhän negatiivinen palaute muuta vielä systeemejä. Ainakin monella palstalla on valvojia vaihtunut.
Olen vanhoillislestadiolainen, moderaattoreista en tiedä. Ollaan osa vuosituhantista apostolista jatkumoa. Ei olla ahdasmielisiä, vältetään vain niitä asioita, joita Pyhä Henki neuvoo välttämään.
Oltiin mukana hommaamassa tätä Perho-palstaa, ei olla poistatettu yhtään viestiä tältä palstalta.
Voi olla, että siksi poistetaan viestejä jos niissä on henkilöiden nimiä tai yhteystietoja.
- Anonyymi
Kävimme naisystäväni kanssa Perhossa ja kaupasta halusin ostaa kondomeita,mutta kaupan naismyyjä katsoi meitä oudosti miksihän?
- Anonyymi
Neljä vastausta hyväksytty, yhdeksän hylätty. Syy ei taatusti ole hylättyjen, vaan johtuu sensuroijien mailmankatsomuksesta.
- Anonyymi
Tätä palstaa ei kannata pitää. Se on raakaa mielipiteen sanomisen estämistä ja pakkouskoa.
- Anonyymi
Kuusi hyväksyttyä, kolmetoista hylättyä mielipidettä. Tämähän on pahempaa kuin Pohjoiskoreassa tai entisessä Neuvostoliitossa. Tämän nimi on laesdatiolaismafia!
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834473Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243228Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392894Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172697Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172549- 162540
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432487Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132285MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142075Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281727