mistä löytäisi sellaisen ilmaisohjelman & sivuston, jossa olisi mahdollista siirtää digikameran kuvaa ja (irto)mikrofonin ääntä nettiin? joku sellainen, joka ei niin välitä palomuureista olisi kiva, sillä sen kanssa on ollut vähän ongelmaa.. mutta kaikki ehdotukset kelpaavat.. :)
kuva&ääni nettiin
maitovalas
6392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Siis siirrät niitä keskustelun aikana vaiko nettisivulle?
Jos jotain on palomuurilla estetty niin ei siitä kyllä ohjelmanvaihdolla selviä, muuta palomuurin asetuksia esimerkiksi.
Hei...jos haluat oikeasti JUTELLA eika vain teksteja kirjoittamalla niin koetappas klikkaamalla seuraavaa osoitetta:
http://edutalk2.edublvd.com:8080/hearme/sendemail/Parti_Index.jsp?access=485718
Kun sivu aukeaa niin sinulta saatetaan ensikertalaisena kysya haluatko vastaanottaa ja asentaa puhumisen mahdollistavan pienen komponentin koneellesi, vastaa siihen klikkaamalla joko 'Yes'/'OK' tai 'Kylla', riippuen siita miten se sinun keneellasi esitetaan.
Tama on aivan uutta teknologiaa ja aivan uskomatonta sellaista. Talla tavalla koko maailma tulee olemaan yhteydessa hyvin lahitulevaisuudessa.
Mikali et ole varma mita tehda tai muuten haluat kysya jotakin lisaa, ole hyva ja laheta email minulle nyt ja pyrin vastaamaan kaikkiin kysymyksiisi valittomasti.
Terveisin,
Pekkanet
358-(0)41-4738525
http://www.edublvd1.unitedstates.com
helpommin sinne sivulle pääsee osoitteesta
http://www.123talkwithme.com .. :)
jasiis.. ihan kaikkien nähtäväksi yritän bänditreenejä saada.. ja ne palomuuriasetukset.. heh, ovat linux-koneessa, josta en mitään tajua.. enkä saa sen laittanutta sitä enää väsäämään.. esim. www.camarades.com:issa kyllä sai sen kuvan sinne, ääntä ei.. ja muutaman päivän päästä alkoi rekisteröintiä vaatia.. elikkä jollain tapaa sen kuvan saa ulos.. ja äänikin menee esim. tuonne edutalkkiin.. muttei siis yhtä aikaa.. ainakaan samaan osoitteeseen "pysyvästi"..
....'maitovalas' muutamia paivia kunnes saamme EduTalk'issa 'Puch teknologian' activoitua niin voit siirtaa siella mita tahansa, still tai liikkuvaa kuvaa, aanta ja melkein itsesikin niin halutessasi ja jakaa tuon kaiken kerralla jopa 50 ihmisen kanssa. 'Stay tuned'.
Pyytaisn tanne kirjoittajija lisaamaan email osoitteensa teksteihinsa, jotta voisi ottaa tarvittaessa nopeammin yhteytta kyseiseen henkiloon.
Terveisin,
Pekkanet
[email protected]
http://edublvd1.unitedstates.com/fin
Mikä täällä käryää?!
...siihen, etta suomalaisen on AARETTOMAN vaikeaa edes KOKEILLA mitaan mika ei ole tullut MAARAYKSENA 'ylemmalta taholta'?!
Tassa tarjotaan VAIN mahdollisuutta todelliseen keskusteluun PUHUMALLA, tavalla joka on TAYSIN ylivertainen muuhun kommunikointiin nahden.
Ei PITAISI olla liian vaikeaa, vai mita?
Pekkanet
[email protected]
http://www.edublvd1.unitedstates.com/fin