Jos on luottamista Espoossa asuvan vanhan miehen puheisiin niin koiramme on Virosta. Ei pieni mutta alle keskikokoinen, tuuhea- ja ei kamalan pitkäkarvainen.
Itselle tulee mieleen sen naamasta usein Bordecollie mutta tulee siitä mieleen paljon muitakin.
Niin tai näin, se on hyvin haluttua seuraa omissa koirapiireissämme. Se on nyt 1.6 vuotta vanha ja mieshormoonit jo nyt tehneet haittaa tänä vuonna.
Muutoin kiltti mutta äärettömän itsepäinen, joudun sille aamulenkilläkin näyttämään oikean suunnan useampaan kertaan.
Sillä on pari ns. halikaveria jotka ovat jotain terrejä mutta en tiedä mitä. Yksi niistä on sellainen että kun tapaavat, ne molemmat seisovat toisiaan vastan kahdella jalalla ja etutassut ovat toistensa ympärillä.
Se on niin liikuttavaa katseltavaa että hyvä ettei ala itkettää. Tällä halikaverilla ei ole niin kuin ei omallanikaan toista "lovekaveria".
Viron koirat
jessessentään
1
282
Vastaukset 1
- näinmietin
kiva kun on edes yksi kaveri. Kaikilla ei ole sitä yhtäkään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 85925
- 64870
- 59851
- 50692
Meistä puhutaan
Meistä varmaan puhutaan ja huhutaan. Luulen niin. Ei kiva juttu. Ja ystävät on minusta huolissaan. Yritän tehdä kaikkeni27686Uunimakkara koululaisten suosikki
https://www.is.fi/ruokala/ajankohtaista/art-2000012228523.html on tärkeää että oppilaat syövät hyvin, muuten ei jaksa p264675- 17522
En tiedä sinusta
Olisitko lempeä, hyväntuulinen ja rento vai jämpti, määrätietoinen ja huoliteltu kumppani?38512Luotan sinuun nainen, kuin kallioon!
Jos joskus tuntuu siltä, että haluat puhua minulle jotain luottamuksella niin voit luottaa siihen, että kaikki jää meid39511- 58498