Jos on luottamista Espoossa asuvan vanhan miehen puheisiin niin koiramme on Virosta. Ei pieni mutta alle keskikokoinen, tuuhea- ja ei kamalan pitkäkarvainen.
Itselle tulee mieleen sen naamasta usein Bordecollie mutta tulee siitä mieleen paljon muitakin.
Niin tai näin, se on hyvin haluttua seuraa omissa koirapiireissämme. Se on nyt 1.6 vuotta vanha ja mieshormoonit jo nyt tehneet haittaa tänä vuonna.
Muutoin kiltti mutta äärettömän itsepäinen, joudun sille aamulenkilläkin näyttämään oikean suunnan useampaan kertaan.
Sillä on pari ns. halikaveria jotka ovat jotain terrejä mutta en tiedä mitä. Yksi niistä on sellainen että kun tapaavat, ne molemmat seisovat toisiaan vastan kahdella jalalla ja etutassut ovat toistensa ympärillä.
Se on niin liikuttavaa katseltavaa että hyvä ettei ala itkettää. Tällä halikaverilla ei ole niin kuin ei omallanikaan toista "lovekaveria".
Viron koirat
jessessentään
1
282
Vastaukset 1
- näinmietin
kiva kun on edes yksi kaveri. Kaikilla ei ole sitä yhtäkään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291364
Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt4601076Miesten suusta kuultua
Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "160651- 47575
Sinkut-palstan suurin valhe
Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va187574Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"
Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l68548- 40538
- 71533
- 40517
Haluaisin mies tietää pari juttua
Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt20516