Jos on luottamista Espoossa asuvan vanhan miehen puheisiin niin koiramme on Virosta. Ei pieni mutta alle keskikokoinen, tuuhea- ja ei kamalan pitkäkarvainen.
Itselle tulee mieleen sen naamasta usein Bordecollie mutta tulee siitä mieleen paljon muitakin.
Niin tai näin, se on hyvin haluttua seuraa omissa koirapiireissämme. Se on nyt 1.6 vuotta vanha ja mieshormoonit jo nyt tehneet haittaa tänä vuonna.
Muutoin kiltti mutta äärettömän itsepäinen, joudun sille aamulenkilläkin näyttämään oikean suunnan useampaan kertaan.
Sillä on pari ns. halikaveria jotka ovat jotain terrejä mutta en tiedä mitä. Yksi niistä on sellainen että kun tapaavat, ne molemmat seisovat toisiaan vastan kahdella jalalla ja etutassut ovat toistensa ympärillä.
Se on niin liikuttavaa katseltavaa että hyvä ettei ala itkettää. Tällä halikaverilla ei ole niin kuin ei omallanikaan toista "lovekaveria".
Viron koirat
jessessentään
1
282
Vastaukset 1
- näinmietin
kiva kun on edes yksi kaveri. Kaikilla ei ole sitä yhtäkään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4381901- 1501237
- 901141
- 1131131
- 691125
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku176984- 100783
- 45701
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50699En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57664