Jos on luottamista Espoossa asuvan vanhan miehen puheisiin niin koiramme on Virosta. Ei pieni mutta alle keskikokoinen, tuuhea- ja ei kamalan pitkäkarvainen.
Itselle tulee mieleen sen naamasta usein Bordecollie mutta tulee siitä mieleen paljon muitakin.
Niin tai näin, se on hyvin haluttua seuraa omissa koirapiireissämme. Se on nyt 1.6 vuotta vanha ja mieshormoonit jo nyt tehneet haittaa tänä vuonna.
Muutoin kiltti mutta äärettömän itsepäinen, joudun sille aamulenkilläkin näyttämään oikean suunnan useampaan kertaan.
Sillä on pari ns. halikaveria jotka ovat jotain terrejä mutta en tiedä mitä. Yksi niistä on sellainen että kun tapaavat, ne molemmat seisovat toisiaan vastan kahdella jalalla ja etutassut ovat toistensa ympärillä.
Se on niin liikuttavaa katseltavaa että hyvä ettei ala itkettää. Tällä halikaverilla ei ole niin kuin ei omallanikaan toista "lovekaveria".
Viron koirat
jessessentään
1
282
Vastaukset 1
- näinmietin
kiva kun on edes yksi kaveri. Kaikilla ei ole sitä yhtäkään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.2761883- 971408
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti2661311- 671025
- 81997
- 53895
- 58677
- 45585
- 38573
Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?80562