millaista asuinaluetta on talonpojantie paltamossa? onko lapsiperheystävällinen?
talonpojantie
27
6758
Vastaukset
- nipsateretfcvv
on
- Jekdk
Kkontenttirikas asuinalue. Hökälealuetta. Ei sovellu asuinalueeksi lainkaan.
- nipsateretfcvv
Joo siellä on actionia. Ei sovellu lasten silmille.
- 70vBoris
siellä on isäntä ukko Upi nii saattaapi parit yöt jäädä nukkumatta
- Anonyymi
Kkong ukko assuupi siellä tosijjaan
- Anonyymi
KKona KKool Kkong KKonabass
- Anonyymi
Ilolla lapsia kuuntelee mitä juopposeurueen mölinöitä yötä päivää. Yksikin juoppo talossa riittää kyllä "kaverit"pesiytyy sinne ja rauha mennyt.
Kysyjälle sanoisin että ei taida lapsosia paljon alueella asua.
- Anonyymi
Ihan ok.
- Anonyymi
Talonpojantieltä puuttuu gigantic oppai äitihahmo, siinä mielessä ei lapsiystävällinen
- Anonyymi
siellä ei ooppi mittää raijjoo
- Anonyymi
ei kanti tolkunpojantielle muuttaa ae pulkkinen omistaa tien ja saa asua vain alkoholisteja. elkää normot saatana tulko lähellekkään.
- Anonyymi
Paltamo on kuin lintukoto ei mitään häiriötä missään
- Anonyymi
Ihanaa aluetta...
- Anonyymi
kkong
- Anonyymi
Paras paikka asua. Suorastaan ihanaa aluetta ja rauhallista. Yöllä tosin voi kuulua kkong huutoja.
- Anonyymi
Täydellistä
- Anonyymi
ebin :DD
- Anonyymi
ei kannata muuttaa. yks juoppo häiritsee yön päivän kanssa muita asukkaita. elukatki parempia naapureita ku semmone sika mikä tää upi on.
- Anonyymi
Noh, on ainakin menoa ja meininkiä. Tiiä vaikka rivitalo vähän kärtsää yöllä.
- Anonyymi
Vähän riistäytty juhannuskokko käsistä, tilantteet päällä. Kontenttia!
- Anonyymi
KONA
- Anonyymi
Ihana paikka. Tolkkua väkeä asuu. Parempaa paikkaa maailmasta saa etsiä. Suosittelen👍
- Anonyymi
Alueella vaan koko ajan nousee okt arvot, kantsuu muuttaa ehdottomasti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alueella vaan koko ajan nousee okt arvot, kantsuu muuttaa ehdottomasti.
jöö....naapuri jopa saattaa pistää juhannuskokon rivarin pihalle.
- Anonyymi
Kona aluetta
- Anonyymi
Missä kona jonne vaikuttaa nykyään?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä kona jonne vaikuttaa nykyään?
Juon vuan eeässää.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322289Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749496Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297490Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825970Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344976HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084630Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801355