Löysin netistä uuden luotettavan ja rekisteröidyn Avioparin haku sivuston josta voi löytää tulevan puolison itselleen Kiinasta. www.chinacupidmatch.com Sivusto on sunnattu pääasiassa löytämään Eurooppalainen ja tietenkin suomalainen aviopuoliso kiinalaisille naisille. Sivusto on juuri avattu ja suosittelen että kannattaa käydä tutustumassa.
www.chinacupidmatch.com
Kiinnostaako kiinalainen kulttuuri ja avioliitto kiinalaisen naisen kanssa
4
949
Vastaukset
- hähähähähähähähähä
Juu, kiina- tytöillä on se poikittain.
Mä tiiän. - Mie_lapista
https://en.wikipedia.org/wiki/Mass_surveillance_in_China
Ei sieltä pääse pois kuin ansioituneet kommunistit. - dedooo
Aloittajan teksti on kuin mainos. Muistuttaisin siitä että koulutettu Kiinalainen nainen ei ole tyhmä ja osaa myös vaatia tiettyä elintasoa. Ajatusmaailma on ylensä varsin realistinen ja he myös osaavat pitää päänsä ja saada tahtonsa läpi. Koska maan tapa on tiukka ja eläminen kovaa, saattaa se perhelähtökohdin olla rikkonainen josta siten henkiset seuraukset. Joten helppoheikkien kannattaa miettiä toisenkin kerran. Toki sieltä löytyy hyviä ja eheitä ihmisiä siinä kuin Suomestakin mutta kun tuo elintaso alkaa monella Kiinalaisella olemaan korkea niin mikä syy ajaa ulkomaille, seikkailunhalu, pako elämäntilanteesta vai vapaan maailman kaipuu?
Toivotan kuitenkin onnea etsintään sillä ongelmattoman omani jo löysin. - ÄläUsko
Nuo kaikki tyynni on huijauksia, ei kannata hukata aikaa ja rahaa moiseen.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578930IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116217Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661330Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61287- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78939Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43768MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676