Täällä on usein keskusteltu Thaimaan ja etenkin Pattayan ilmansaasteista ja valitettavasti tämä NumBall nimimerkillä esiintyvä henkilö, joka ehkä parhaiten tunnetaan lempinimestään lerppa, on antanut jatkuvasti väärää tietoa mm. Pattayan ilmansaasteista.
Näitä saasteita on tutkittu paljonkin ja ohessa kuva asiasta, josta voi todeta, että Pattaya ei ole lähelläkään pahimpia saastealueita.
https://bit.ly/2RhynRG
Ilmansaasteet Thaimaa
3
206
Vastaukset 3
- Kontaktini
Lopetin aktiivisen töissä riehumisen jo itseasiassa 2003 36 vuotiaana. Money for nothing. Olisin mielummin vapaa tyhjätasku kuin stressaantunut kiireinen yrittäjä.
Lapseni ovat ahkeria ja ylpeitä omasta menestyksestään. Eivät ole koskaan pyytäneet mitään mutta olen auttanut heitä stressittömämpään alkuun elämässä kustantamalla ajokortit, autot, mopot, pelit ja vehkeet. Tarvittaessa tietenkin autan missä vaan.
Tuosta alvi höpinästä vielä sen verran, että en ole ikinä myynyt yhtäkään omaa asuntoa, jonka myyntivoitosta olisi tarvinnut maksaa mitään veroa. En ole myöskään myynyt kenenkään muunkaan asuntoja työkseni. En ole kiinteistönvälittäjä. Olen rakennuttajien edustaja, eräänlainen työpäällikkö ja hankintamies yrittäjäpohjalta. Tiedän kaiken rakentamisesta ja lupa-asioista. Muuta minun ei tarvi tietää.
Minulla on laajat kontaktit tavarantoimittajiin, maahantuojiin ja rakennusliikkeisiin sekä PK-seudun kaavoittajiin kautta teknisiin virastoihin. Saan sisäpiirin vinkkejä, jotka ohjaan taas eteenpäin kiinteistösijoittajille. Paraikaa minun organisoimissa kohteissa on meneillään 60 miljoonan urakat. Sieltä sitten provikkaa valuu tililleni liikevoitoista. Hiljaa mutta varmasti.- Kontaktini
Korjaan hieman vielä tuohon alvihöpinään en ole myynyt mitään että olisin joutunut maksamaan alvia vaikka aijasin myyntiprovisiolaskun satatuhatta ja rapiat.
Minä puhun aina totta. - Hidashoksotin
Kontaktini kirjoitti:
Korjaan hieman vielä tuohon alvihöpinään en ole myynyt mitään että olisin joutunut maksamaan alvia vaikka aijasin myyntiprovisiolaskun satatuhatta ja rapiat.
Minä puhun aina totta.Korostan sanaa MINÄ.........Minäääääääää !!!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1071997
- 67841
Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,263765- 45744
Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista
Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l126679- 39572
- 44571
Ttp:llä kuontalot ojennukseen
Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste59489- 29469
Martinan naama Seiskan kannessa
Tekstinä: konkurssin karut taustat. Mitähän mahtaa vaikuttaa valmennuksiin, kun porukka lukee kuinka paljon imuroinut it108462