Hei. Kaksi naista (22v ja 25v) etsisi mahdollisesti kämppistä/kämppiksiä hyvinkäällä. Olemme jo hetken miettineet solu/kommuuni tyylistä asumismuotoa joten päätettiin kysellä onko täällä muita kiinnostuneita. Etsinnässä olisi rento/rentoja ihmisiä jotka ei pienestä valittaisi ja luotettava. Plussaa olisi jos olisit myös hauska ja ehkä vähän seikkailunhaluinenkin.
Etsinnässä olisi ihmisiä jotka olisi semi yhteisöllisiä, rentoja, semi sosiaalisiakin jotka olisi valmiita avaamaan vaikka kuohukkaan viikonloppuisin tai arkena riippuen työvuoroista. Kaikilla olisi tietenkin oma tila ja oma rauha mutta toivottavaa olisi ettet ole liian ujo alku tutustumisen jälkeen ja ehkä meistä kaikista voisi tulla jopa ystäviä joitten kanssa jakaa ilot ja surut ;d Osaathan myös siivota jälkesi tai vaihtoehtoisesti tuoda korvatulpat jokaiselle asukkaalle. Lukiessamme kokemuksia soluasumisesta tuli kuitenkin semmoinen asia mieleen että ethän ota/koske toisten tavaroihin ilman lupaa ikinä, pikku jäynät on fine. Toisella kämppiksellä on kaksi kissaa joten ethän ole allerginen. Ollaan aika avoimin mielin joten oletpa vaikka vegaani, hardcore gamer, meemeiliä tai sukupuolineutraalisuuden nimessä vannoutunut peruna niin me hyväksytään se.
Ps. Asuntoa ei vielä ole, vaan olemme vasta ajatus vaiheessa tän solu/kommuuni asian kanssa ja etsinnässä muita jotka miettisivät ehkä mahdollisesti samaa.
Hyvinkää kimppakämppä
Mahdollisetkämppiksesi
3
1255
Vastaukset
- Anonyymi
Mukaa 23v mies
- Anonyymi
Hei, minulla olisi tarjota asuntoa kimppa-asumiseen. 4h+k+s+2wc+takapiha+ parveke.
Yhteensä siis 3 makkaria, jotka sijaitsevat talon yläkerrassa. Miltä kuulostaisi?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse103790SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2143707Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1313395Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713362Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222257Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv321799- 351569
- 321481
- 921423
- 151343