Esperi kohua riittää ja nyt onkin tullut tietoisuuteen, että ei se kaltoinkohtelu vai olekkaan yksityisten vanhustenhoito/hoivapalvelujen kohtalo.
Sitä kun harrastetaan, myöskin julkisissa hoito/hoivapalveluyksiköissä, julki ja salaa.
Nyt onkin löytynyt niin sanottuja"mustialistoja" työntekijöistä jotka ovat piittaamattomia ja välinpitämättömiä työtehtäviinsä.
Voikin mielenkiinnolla odottaa, kuinka monta toistaiseksi olevaa työntekijää, saa monoa ahteriin.
Kun tiedetään, että nämä opettavat seuraajilleen, kuinka tässä työyhteisössä toimitaan, niin että olet mieliksi kaikille työkavereille.
Esperi kohua.
6
141
Vastaukset 6
- askel-nykyaikaan
Sekä myös eläkeläiset, jotka toimivat ilman lääkelupaa työtehtävissä. Kuin myös työtehtävissä, johon ei ole alan koulutusta.
- kovaa-menoa
Nyt Alavudella.
Eiköhän olisi rikosilmoituksen paikka, kun niitä tehdään pienemmistäkin syistä. - Ukkomaalta
Hoitaja mitoitus täytyy saada lakiin heti.Arvot kuntoon.
- Auschwits
Ei hoitaja mitoitus mitään auta.
>-Siellä ne hoitajat sitten istuvat ja soittavat suutaan.
>- Räpläävät kännyköitään, mulkoilevat toinen toistaan, että minä en ainaskaan mene, enkä tee mitään ylimääräistä, mikä ei ammatintuomaan kuvaa kuulu, enkä jaksakkaan.
Kun käy, niin näkee mitä niissä tapahtuu.
Mutta, kun etukäteen ilmoitetaan tarkastuksista, siellä alkaa kuhina, kuin muurahaispesässä. - yrityksetjärjestykseen
Valvonta pitää saada sellaiseksi että tarkastuksista ei koskaan ilmoiteta etukäteen vaan ne tehdään täysin yllättäen. Työntekijät pitää velvoittaa lailla raportoimaan väärinkäytöksistä ja se pitää pystyä tekemään täysin nimettömästi niin että työnantaja ei koskaan saa selville kuka väärinkäytöksestä raportoi.
Toistuvista rikkeistä pitää asettaa yrityksille niin kovat taloudelliset sanktiot, että ne eivät enää ota mitään riskejä näiden asioiden suhteen. Yrityksiltä pitää vaatia koko ajan korkeinta mahdollista hoidon tasoa ja heidän pitää asettaa työntekijöiden ja asiakkaiden tyytyväisyys aina etusijalle kaikessa. Muut asiat kuten yrityksen tulos pitää olla tähän nähden toisarvoinen asia.- Ärrällä-kuultua
Ei mitään yllätyskäyntejä, avoomesti ilimootetaan jotta tullahan tänä vuanna ja jossei keritä niin ensvuanna, soon reirua se.
Polliisikin ilimootteloo viikkua enne ratsioosta, ja silti siä on rattijuappoja, kortittomia , paperitomia ja tiäs mitä sutenööörejä ja muita rikollisia, niiku isooskyrööskin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135865En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene43629Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21578Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110543- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 49490
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et33461Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää119452Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22417