Valtamediamme on voimakkaan suomalaisvastainen ja samaan aikaan hyvin ruotsinmielinen. Nuohan kaksi asiaa kuuluvat hyvin kiinteästi yhteen Suomessa.
Siitä vaan Ruotsin alusmaalaiset lukemaan mediaanne...
Siitä vaan Ruotsin alusmaalaiset lukemaan mediaanne...
Vastaukset 8
Vanhimmat
YLE on tietysti pääsvekomediamme. Mutta svekoin media on Iltalehti! Sen omistava Alma Median hallituksessa on ainakin kaksi ruotsinkielistä seitsemästä jäsenestä. Kenties jopa kolme!
Mikä kuvaa hyvin svekokratiaamme yleensäkin. Miksi ruotsinkielisiä pitää valita suomenkielisen median johtoon, vaikka heillä on laaja ruotsinkielinenkin media? Jossa muuten ei paljoa suomenkielisiä näy johdossa!
Ruotsinkielisen eliitin härskiyttä kuvaa se, että he yleensä pyrkivät suomenkielisiin organisaatioihin!? Syyhän on selvä eli valvovat rälssikansanosamme etua eli etuilua.
Suomi on svekokratia, ei normaali demokratia. Joten on luonnollista, että valtamediamme on svekomedia.
Ruotsilla ja Suomella on hiljainen sopimus, joka nimen omaan nostaa ruotsalaiset ja surut jalustalle. Suruilla parhaat asuinpaikat rannikoilla, yliedustus korkeissa viroissa jne.
Täytyy olla sokea ja/tai tyhmä jos ei tuota ole vieläkään tajunnut.
RKP on maamme ylivoimaisesti mahtavin puolue, vaikka on pienimpiä sellaisia.
Voi hitsin pimpula mistä noita edellä esiintyneitä `svekopellejä` oikein sikiääkään? Suon laidasta, samasta lammikosta varmaan hyttysten heimon keralla. -Eiks jeh, itikat?
No sinähän olet se yksi svekopelle, kun tulit tunnustautumaan! Eiks jeh? ;-)
Jep jep, on aina perin hauskaa tuikata teitä yksikielisiä tonttuja monikulttuurisella naskalilla just for fun. :) Så är det!
Minä olen paras.