Hei, olen jousimies, aikuinen nainen. Lapset lentämässä pesästään. Välillä masennus tekee tuloaan, joskus tuntuu etten voisi elää parempaa aikaa elämässäni. Elän parisuhteessa viriilin miehen kanssa. Mitä näet parisuhteessa ja elämässäni tapahtumia tulevalle vuodelle?
Hei Lydia.
1
117
Vastaukset
- Lydia_
On lahja jos todella voi luottaa omaan näkemykseensä, joka kuljettaa kohti tasapainoisempaa elämää. Sinussa on ilmeisimmin mahdollisuudet tähän, jos ymmärrät kuunnella itseäsi, ja näet ne kohdat elämässäsi, jotka eivät enää toimi kokonaisuuden hyväksi.
Tosin pääpäino voisi elämässä ole enemmänkin henkisessä totuudessa, sillä henkistä tasapainoa seuraa usein myöskin tasapainoisempi elämä. Tasapainoisessa elämässä ei ole mitään liikaa, kuten monet onneaan uskovat löytävän materialismista, siitä että omistaa paljon, ja ympärillä on paljon kaikkea, joka ei tuo kuin henkisestikin tukkoisan olotilan. Vähempi on siis hyvinkin avain kohti parempaa ja tasapainoisempaa tulevaisuutta.
Voit pysähtyä miettimään elämää aika ajoin, mutta luonnollisempi tapa olisi kenties nyt tarttua eri tilaisuuksiin. Pienet askeleet kuljettavat kohti isompaa polkua, ja oikeampaa hetkeä, niin se voisi nyt mennä askel kerrallaan kohti jotain uutta.
Elämän ne tilanteet jotka tuntuvat vaikeilta voi kohdata nyt yllättävänkin helposti. Tässä ajassa on lähitulevaisuudessa oikeastaan erinomaisia tilanteita oikealle muutoksella, jos et yritä liikaa, vaan tartut tilaisuuksiin, kun ne eteen tulevat. Luottamus hetkeen elämisessä on kovin tärkeä asia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 433477
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.352968Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1422823SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.702307Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s411782Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.861555Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai671084- 511026
- 771007
Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois3837