Äitini sisko 66v oli nähnyt unta, että 80v äitini oli saanut mustahiuksisen pyöreäposkisen vauvan.
Unessa he olivat sitten olleen äidin siskon vanhassa asunnossa ok-talon yläkerrassa, jossa asuivat aikoinaan nuorena vuokralla.
Vauva jo siinä sitten oli ryöminyt ja äidin sisko oli pelännyt, että vauva tippuu rappuset alakertaan.
Sitten äiti oli lähtenyt polkupyörällä pois kylästä ja laittanut kypärän päähän ja vauvan kyytiin.
Äidin sisko oli taas pelännyt, ettei vauva vaan putoa kyydistä.
Tässä unennäkijänä on siis 66v äidin sisko!
Nyt äiti 80v ja siskonsa haluaisivat tietää mitä uni merkitsee (molemmille), mutta ilmeisesti uni liittyy vain äidin siskon omaan elämään.
Eli mitä tietää vauvan syntymä vanhalle ihmiselle ja sitten nuo pelot?
Vauva 80 vuotiaana
3
190
Vastaukset
- MiksiSaaraNauroi
Herra koitteli.
Noiden Gambialaisten kanssa kaikki on mahdollista, jopa uni voi muuttua todeksi. Unen lapsi voi symboloida avuttomuutta, elämänmuutosta, sydäntä lähellä olevaa uutta asiaa yms.
Siskon unessa 80-v isosisko oli saanut mustahiuksisen pyöreposkisen vauvan.
Unessa sisko oli jatkuvasti huolissasi, ettei isosisko selviydy lapsenhoidosta.
Uni kertoo nuoremman siskon huolesta, isosisko vanhenee, tulee asteittain avuttomammaksi ja saattaa loukata itseään.
Unen vauva on tulevaisuuden uusi tilanne, jolloin isosisko ei enää kykene hoitamaan itseään, uni varmaan ennakoi siskon huolta isosiskostaan.
Uni kertoo unennäkijän omasta huolesta ja pelosta.
Voihan olla myös että 80-v isosisko on energinen ja aikaansaava. Nuorempi sisko kenties toivoisi, että isosiko hiljentäisi tahtiaan, jottei se unen vauva putoa kyydistä.
Unennäkijä voi poimia tästä sen, joka tuntuisi sopivan hänen omiin ajatuksiinsa ja pelkoihinsa.- Vauva
KIITOS uneesi27
Kerron tämän tulkinnan 80v äidilleni ja hänen siskollensa.
Äitini on todellakin toimelias, oikea vauhtimummo!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii234559Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1253944Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta293677Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1442675Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten852544Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom92423Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole252400Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin652277Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt441931Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1421737