Lydia_.....

asiatmietityttää

Hei,
Terveys reistailee. Onko siihen näkymässä parempia aikoja? Työkuviot myös mietityttää. Mistä löytäisin taas innostusta työhöni? Onko työpaikan vaihdosta näkyvissä?

1

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lydia_

      Rajoja pitäisi väljentää, miettiä asioita ympärillä ja ongelmien ratkaisua käytännöllisellä tasolla, sekä tehdä päätöksiä hetkellisesti ja spontaanisti, ajatella myös päätöksissä etupäässä omaa parasta. Monet asiat löytyvät ihmisen itsensä sisältä.

      Mietityttää koska miekka - valtaisia kortteja nousi, toisaalta myös sauvojen kuningas (kypsyys, luovuus, intohimo elämään). Mutta yleensä ongelmat voivat johtua liian älyperäisestä tavasta suhtautua itseen, elämään ja ongelmiin ympärillä. Kun pitäisi myös luottaa intuitioon ja tunteisiin, jotka kertovat monesti järkiperäisyyttä paremmin miten asiat todella ovat.
      Olet ilmeisesti kulkemassa kohti elämän suurta mullistusta. Valinnat ovat ne asiat, jotka voi itse määritellä, elämään voi osaltaa myös itse ohjailla (ei tientenkään kaikkea), ja siinä tilanteessa on kovin tärkeää se mitä itse haluaa elämältä, siis elämänhalu, -intohimo, ja kiinnostuksen kohteet.
      Täytyisi myös osata vapauttaa itseään, energiaa ympärillään, ei edetä liian totutuin keinoin.

      Tärkeää olisi myös voida keskustella omista tuntemuksistaa ja ratkaisuista luotettujen ystävien kanssa. Asioiden jakaminen ja sitä kautta tapahtuva älyllistäminen voisi kuljettaa kohti oikeita ratkaisuja tilanteessasi. Kohtalo on siis oikullinen, mutta siihen on myös keinoja vaikuttaa, ja tietyissä tilanteissa on mahdollista valinnoillaan vaikuttaa tilanteeseensa.
      Anna tunteiden ja itsesi palaa, tuntuu siltä että tämän ratkaisun avaimia on myös paljon sinussa itsessäsi, mieti mitkä ratkaisut tuntuvat oikeilta, ja anna itsesi tuntea asioita avoimesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      43
      3477
    2. 35
      2968
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      142
      2823
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      70
      2307
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      41
      1782
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      86
      1555
    7. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      67
      1084
    8. Nainen, koska nähtiin viimeksi

      Mikä päivä? Tarkemminkin voit kohtaamistamme kuvailla. 🤗
      Ikävä
      51
      1026
    9. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      77
      1007
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      3
      837
    Aihe