Finnairin lentopiika kaupitteli 2.2.2019 lennolla Madridiin iltalehteä 3 euron hintaan.Lehti oli käytännössä jo vanha. En ostanut.
Vastaukset 6
- Hohhoijaas
Ihanks totta, osasit tehdä valintoja.
- Nothanks
Totta joka sana. Helppoa päätöksen teko ei ollut.
- Mielesipahoitit
Jatkossa tuoreita juttuja, mutta et enää likaa sormiasi painomusteeseen
http://www.lentoposti.fi/uutiset/painetut_lehdet_katoavat_1_maaliskuuta_my_s_finnairin_euroopan_ja_l_hi_id_n_lennoilta - 12plus
Jep, Iltalehden online-version voi nyt lukea ilmaiseksi, tasojäsenille koko lehtivalikoima on ilmainen. Loistava uudistus Finnairilta.
- Plötsistä
Iltalehti on aivottomille sopivaa lukemista.
- Pelkkää__soopaa
Jos ette kerro kenellekään, voin myöntää, että olen kerran ostanut Iltalehden kioskista. Se tapahtui Los Angelesin olympialaisten aikaan vuonna 1984. Kuuntelin aamuviiden aikoihin radiosta suoraa lähetystä painiottelusta, jossa suomalainen painija nimeltä Sipilä selätettiin noin minuutissa.
Kun kello yhdeksän aikoihin menin supermarkettiin, myynnissä oli Iltalehden lauantaipainos, jossa iso otsikko kirkui: "Sipilä taisteli kuin leijona." Koska lehti painetaan jo edellisenä päivänä, halusin lukea, mitä aamun painiottelusta oli sävelletty lehteen.
Ei yhtään sanaa itse ottelusta. Jos Sipilä olisi joutunut jostakin syystä luovuttamaan, "taisteli kuin leijona" olisi joutunut vieläkin hupaisampaan valoon. Nytkin vakuutuin lehden tasosta ja olen jättänyt sen sittemmin ostamatta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???442191Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7021462- 1051152
- 1301049
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk89953- 71883
Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku16724- 33684
- 116668
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.77592