Ron Dennis on huolissaan tallinsa viimeaikaisesta huonosta menestyksestä Ferraria vastaan. Hän ei voi ymmärtää sitä, koska McLaren on suuri tiimi Euroopassa. Heillä on parhaat aerodynaamikot, osat jne. Kuitenkin lähes joka kilpailussa Ferrari lyö heidät. Niinpä Dennis soittaa Ross Brownille ja selittää hänelle ongelmansa. Ross on erittäin ymmärtäväinen ja kutsuu Dennisin seuraamaan Ferrarin kuljettajien ajoa Mugelloon. Ron ottaa kutsun vastaan, ja harjoitusajon päätyttyä hän sanoo Rossille:
- En kyllä vieläkään ymmärrä. Me teemme testeissä aivan samat asiat, mutta silti te lyötte meidät jatkuvasti.
- Luulen sen johtuvan siitä, että meidän kuskimme ovat älykkäämpiä kuin teidän, arvelee Ross.
- Mitä hittoa sinä tarkoitat? tiukkaa Ron kärttyisänä.
- Me treenaamme myös kuljettajien ajattelua... Hei Michael, tulehan tänne! kehottaa Ross ja kysyy: Hän on isäsi poika, muttei ole veljesi. Kuka hän on?
- Tuohan on helppo juttu. Sehän olen minä, vastaa Schumi.
Dennis palaa hämmentyneenä kotitallille ja etsii käsiinsä Coulthardin.
- David, juttelin Ross Brownin kanssa, ja hän väitti kuskiensa olevan viisaampia kuin te.
- Tuo nyt on aivan paskapuhetta, kimmastui David.
- No niin, vastaapa sitten seuraavaan kysymykseen: Hän on isäsi poika, muttei ole veljesi. Kuka hän on?
Coulthard menee sanattomaksi ja kysyy Dennisiltä:
- Sopiiko pomo, että vastaan huomenna?
Ron suostuu ja David menee kotiinsa lepäämään ja miettimään kysymystä. Hän kysyy sitä vaimoltaan, mutta tämäkään ei osaa vastata. Lopulta David soittaa Häkkiselle ja sanoo:
- Hei Mika, David täällä. Minulla olisi sinulle kysymys: Hän on isäsi poika, muttei ole sinun veljesi. Kuka hän on?
Mika vastaa kuin pyssyn suusta:
- Aivan helppoa, sehän olen minä!
Seuraavana aamuna David etsii Dennisin ja ilmoittaa hänelle iloisena ja itsevarmana:
- Nyt tiedän vastauksen kysymykseesi. Se on Mika Häkkinen!
- Typerys! huudahtaa Ron Dennis. Ei se ole Mika Häkkinen vaan Michael Schumacher!
formula
Dennis
1
584
Vastaukset
tässä oli itua näin Turkin formulaa odotellessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1671404
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40995Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14640
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632- 36616
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20602Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17563