Lennämme toukokuun lopulla Bergamoon, josta vuokra-autolla Gardajärvelle. Matkassa kaksi aikuista, kaksi nuorta ja yksi ala-asteikäinen.
Olen lentojen varaamisen jälkeen tutustunut alueeseen ja koettanut päättää mihin järvellä asettuisimme. Vaikka järven pohjoisosa on kauniimpaa seutua, olen tullut siihen tulokseen, että tukikohtamme tulee olemaan järven eteläosassa, josta on helppo lähteä mihin suuntaan tahansa.
Olisiko suosituksia kaupungista/kylästä? Valinnanvaraa on niin paljon, että tässä tulee jo hankaluus päättää. Peruspalvelujen (ruokakauppa, ravintolat) olisi hyvä olla kävelymatkan päässä, muutoin liikumme autolla.
Olen käyttänyt lukemattomia tunteja majoituspaikan etsimiseen, Googlen antamat varaussivustot (Booking.com, HomeAway yms.) on käyty läpi. Olisiko kenelläkään vinkata muita paikkoja, josta voisi asuntoja etsiä?
Valinnan vaikeus, apua!
Annika78
2
258
Vastaukset
- Käynyt
Casa.it sivustolla on kalustettuja vuokrakohteitakin. Kuinka lyhyitä vuoktasuhteet voivat olla, en tiedä.
- joutsenkohde
Peschiera del Garda on aika hieno pikkukohde Gardalla, sinne pääsee myös junalla esim. Veronasta ja muualtakin. Siellä on kyllä todella paljon saksalaisturisteja kesällä, mutta majoituksen voi löytää vielä keväällä. Kohteessa on kaksi kauppaa: yksi pieni paikallinen ruokakauppa keskuskadulla ja sen lisäksi sivummalla autokadulla on suurempi saksalainen marketti. Ravintoloita on ja myös järvinäköalalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433007Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612961- 422367
- 311863
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251719Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721674- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771275- 371247
- 791070