Olipa kiva lukea noita keskuateluja. Olemme juuri TSS-matkalla Kyproksessa 2. - 9.2.2019 Liput ja aikataulut tulivat n 10 pv ennen lähtöä, ehdittiin jo kysellä missä viipyvät. Lento Antalyan kautta, pysähdys koneessa ollen n 50 minuuttia. Tankkaus. Oppaat ja bussit vastassa sovitusti kentällä Ercanissa. Eka hotelli Port View. Huoneet ja hotelli siisti, ehkä paikallinen reittaus neljä thteä, hostellinoloinen, mutta siisti, illalliaella viinipullollinen hyvää viiniä 22 e, toki vitosen halvemmallakin sai. Jos ei juonut koko pulloa, sen saattoi jättää säilytykseen ja voi juoda seuraavalla illallisella etc. Meillä 2. kerroksen huone, hyvin tunkkainen tupakanhaju. Vaadimme vaihtamaan edes haisevat verhot, auliisti palveltiin, ja auttoi jonkin verran. Kokolattiamatot kaikissa huoneissa. Muilla haastattelemillani siistintuoksuiset huoneet, 8 kerrosta hotellissa, nyt on täynnä. TSS:n toisen ryhmän (ryhmiä kai 4) opas on kuulemma kiukkuinen ja töykeä, ehdotimme pyytämään oppaan vaihtoa. Meillä on hyvin hyvä, ystävällinen ja huolehtiva Cen. Tänään oli Nikosia-retki, hyvin organisoitu. Aurinko paistoi! Retket poikkeavat ilmoitelluista, mutta ei haittaa, Cen meille ainakin tiedottaa tarkasti. Vielä emme tiedä mikä hotelli on Kyreniassa 2 päivän päästä. Kännykkään jäi päälle Turkin aika jostain syystä, mutta ei haittaa koska Kypros nyt Suomen ajassa. Port Viewissä hyvä illallinen ja aamiainen super. Joka paikassa on voinut maksaa euroilla. Jopa vessoissa. Ed mainitsemani viinipullo euroilla maksettaessa 7 e halvempi kuin liiroissa! Saavat kai reittausetuna tuloja. Näin tässä vaiheessa :)
TSS-matkat Kypros
Siskonkanssareissussa
2
125
Vastaukset
- Siskonkanssareissussa
Siis tarkoitin kellonaikaa siten, että vaikka känny näyttää Turkin aikaa, ei haittaa, koska MUUT kellomme ovat Suomen ja Kyproksen ajassa (sama aika).
- Veljenveli
Oliko tämä niitä 99 euron illallispaketti 129 matkoja? Ei ole enää mtkustaminen hinnan kiroissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703550Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483503Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532769
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401695- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961625- 391390