Tv7 ohjelmat ei aukee chromasterilla

Tarkka

Voiko joku auttaa kun kaikki muut näkyy mutta ei tv7.n ohjelmat chromasterilla. Tv7.sovellus päivitetty 30.10.2018. En saa päivittymään tuoreemma. Mitä tehdä?

6

499

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • chromecast

      Itse kokeilin niin sen saa toimimaan vain laitteenpeilauksella. Google home => Tili => Peilaa laite.

    • mikä.helketin

      Mikä helketin chromasterilla kuulostaa joltakin labra polttovehkeeltä

    • tarkka

      Sanahirviö tuo chromecast mutta olen sillä nähnyt ohjelmat tv,stä myös tv7,an aikaisemmin. Nyt ei enää, odotellaan josko jollakin olisi neuvo.

      • chromecast

        TV7 ohje;

        "Apple TV tai Chromecast  kaapeli  antenni  internet

        Yhdistä tietokone, tabletti tai älypuhelin televisioon Chromecastin tai Apple TV:n avulla. Molemmat laitteet yhdistetään television hdmi-liitäntään ja ne vaativat toimiakseen internetyhteyden.

        Chromecast on näistä yksinkertaisempi ja edullisempi vaihtoehto. Sen avulla yhteensopivan päätelaitteen sisältöä voidaan langattomasti jakaa televisioruudulle. Chromecastia voit käyttää sekä tietokoneella että Android-mobiililaitteilla niin, että avaat TV7:n nettisivut Chrome-selaimella. Huomaathan, että tämä vaihtoehto ei ole käytettävissä IOS-laitteilla (iPhone, iPad).

        Applen laitteilla vastaava tekniikka on AirPlay, joka toimii Apple TV -laitteen kautta. Apple TV:hen voidaan Chromecastin tavoin lähettää sisältöä langattomasti muilta Applen päätelaitteilta Safari-selaimella TV7:n nettisivujen tai Taivas TV7 -sovelluksen kautta.

        Lisäksi uudelle Apple TV:lle (4. sukupolvi ja uudemmat) on saatavilla Taivas TV7 ja Himlen TV7 -sovellukset, joiden kautta ohjelmien katselu on helpointa."

        Tuossa lukee että sitä voi käyttää chrome-selaimella, mutta sitä voi katsoa myös laitteenpeilauksella suoraan TV7:n sovelluksesta.


      • chromecast

        Ja ainakin chromen kautta voi katsoa laitteenpeilauksella TV7:n ohjelmia(ei tarvitse kirjautua chromeen), en tiedä millä kaikilla muilla internet selaimilla voi.


    • Anonyymi

      Ei ymmärrä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      202
      6953
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4612
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      35
      4085
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      70
      3199
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1945
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1676
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1660
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1563
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1439
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1227
    Aihe