Minulla apuna google maps ja online webcam, myös kuuntelemalla radiokanavaa Afsin FM.
Miten hoidat Alanya-ikävääsi?
15
117
Vastaukset
- SannaInkeri
Minä katselen seiniltäni Kale- kukkulalta ottamiani valokuvia.
Niitä on kertynyt 628. - Eiootottakaan
Voi hyvä helv...
- Eiootottakaan
Siis tarkoitan että mullakin tosi kova ikävä takaisin Alanyaan, mutta siihen asti kun saan rahaa niin todellakin: Voi hyvä helv... että siellä on ihanaa!
- Toukokuussa.taas
Minä käyn päivittäin turkkilaisissa pizzerioissa. Niitä löytyy Suomessa melkein joka paikkakunnalla.
- KauhiaIkävä
Parhaimmaksi keinoksi Alanyan- ikävään on todellakin Kale- kukkulan kuvien katselu ja turkkilaisen pizzerian tuotteiden syönti.
Sitten tuleekin jo kiire pöntölle. - Alan
Onneksi pääsen sinne ensi kuussa! Mitä tekemistä suosittelisit eka lomapäiväksi?
- Tyyne67vee
Me papan kanssa lepäilimme matkaväsymystämme pois ensimmäisenä päivänä. Mitä nyt pappa kävi marketissa ostamassa 4 appelsiinia, 4 tölkkiä olutta ja pienen pötkön meetvurstia ja pähkinöitä.
Altaalla olimme istuskelemassa pienen hetken mutta hieman viileää siellä oli, minullakin oli tuulitakki päällä.
Pappa aikoi tilata vodka- paukun mutta minä estelin:
- Älä ihmeessä täältä paukkua tilaa; se on taatusti tehty ties mistä kotipolttoisesta pontikasta.
Pappa otti sitten pullo- oluen. - llill
Heh-heh :)
- TurkkiOnMymind
Minä syön turkinpippureita. Lisäksi näin pakkasilla pukeudun turkkiin. Leivän päälle pistän kalkkunaa ( turkey).
- TurkkiOnMymind
Lisäksi uutta matkaa odotellessa stereoistani pauhaa John Lennonin "cold turkey". Sen sulosointuja kuunnellesa olen jo melkein Alanyan bussiasemalla.
- MinnaLiisi
Minä muistelen pienipippelisiä turkkipoikia.
- MistäNäitäTulee
Osanottoni ikävääsi Tero.
- Ingaliia
Minä en tiedä semmoisia Turkissa olevankaan...
- iiuuyytt
Valokuvat, videot ja hyvin menee. Ei nyt ihan karsee ikävä ehdi tulla kun 2-3 krt kuitenkin tulee käytyä vuoden mittaan, mutta onhan tuo aivan ihana paikka! PK-seudulla myös etnisiä kauppoja mm Alanya market, joista voi hätäpäissään käydä ostamassa lohduketta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578930IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116217Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661330Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61287- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78939Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43768MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676