Samsung Galaxy M20

kökkönäyttö

Nyt sitten Samsung lähti Huawein harrastamaan peliin mukaan aloittamalla halpanäytöllä varustettujen puhelimien valmistuksen.
No kait joillekin tärkentä älypuhelimessa on halpa hinta. Ainakin akku on riittävän tehokas Samsungin uudessa tavisnäytöllä varustetussa puhelimessa.

3

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pizzalapiota

      Tekisivät enemmäm 4,7-5,0" tuumaisia

    • TPSHJK

      Samsung näyttää lähtevän samalle kuluttajia harhauttavalle tielle halpanäytöissä kuin Huawei ilmoittalla näytön tyypiksi kirjain yhdistelmiä. Mitä tämäkin Samsungin ilmoittama PLS TFT capacitive näyttö puhelimen ostajalle kertoo kun tuntuu nettisivustojen viisaillakin olevan näyttötyyppien perusasiat tiellä tietymättömillä.
      Miten tuo PLS TFT capasitive poikkeaa Huawein käyttämistä kirjain yhdistelmistä, onko parempi vai huonompi?

    • loistonäyttö

      Pikaisella kuuklettamisella näyttää siltä, että tuo PLS näyttöpaneeli on kaikin puolin parempi ja värikylläisempi kuin Huawein käyttämä IPS. Eli vaikka Samsung luopuu halpapuhelimissa Super Amoled näytöistä niin se silti vie kiinalaisia edelleen niin sanotusti kuin pässejä narussa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      91
      1879
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      277
      1723
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      304
      1524
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      178
      1405
    5. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      84
      1002
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      987
    7. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      967
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      56
      948
    9. 67
      934
    10. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      921
    Aihe