hyvin on hoidettu asiat

onniyksillä

Anteeks , mutta pakko pikkasen purkaa pahaa oloanai.Olen ollut invalidiliiton ja hiyn jäsen ainakin 40vuotta.
Noin 4-5 vuotta sit laitoin hakemuksen josko saisin hiyn vuokra-asunnon.Taannoin soitin ja kysyin missä vaiheessa hakemukseni on?
Nainen luurin päässä tutki asiaa ja sano etten ole edes jonossa, välil olen sitä kysellyt ja olen ollu jonossa..nyt en enää.
Sainpienen pultin ja annoin tulla et olen ollut yli 40v jäsen ja tässä on kiitos ...tuntuu todella pahalle.. no erosin jäsenyydestä tämä riitti. hyvää kevättä kaikille

2

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kannattaaehkäperua

      Jospa ottaisit uudelleen yhteyttä ja pyytäisit puhua jonkun toisen henkilön kanssa ja selvittäisit tilanteen rauhallisesti sille toiselle.
      Tai pyytäisit jotain toista selvittämään asian.
      Että on tullut jossain väärinkäsitys, ja että tuohduit niin kovasti että sanoit irti jäsenyytesi.
      No sellaista sattuu pikaistuksissaan hyvin monelle.

      Olet kuitenkin ollut jäsen niin pitkään, joten kyllä sinun jäsenenä on voitava saada selvittää tilanne.

      Tämä henkilö jonka kanssa puhuit, ei osannut asiaa.

      Ei kannata pilata mahdollisuuksia yhden pikaisen soiton takia.

      Jospa pyytäisit saada puhua puheenjohtajan kanssa?
      Tai että joku toinen puhuisi puolestasi?

      Joskus kannattaa niellä jonkun sihteerin huono kohtelu, (elämä on sellaista) jotta saisi asiat järjestykseen.

      Toivob sinulle kaikkea hyvää!

    • onniyksillä

      Niin kannattaako, tuli vaan niinpaha olo tuosta.Seki ehkä selittaa asiaa, henkilä kuka vastas puhelimeen puhu hoono soomi, siitä huolimatta näin ei saisi toimia.Henkilö kenen kanssa juttelin ,,pitää tää rekisteriä yllä hiyssä.Eipä tullut häneää ei edes mieleen pahoitella asiaa ja kertoa et selvittelee asiaa. Itse olin ninn vihanen ja raivoissani et siit ei tullut mitään.

      Hyvää kevättä kaikesta huolimatta aloittaja

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      559
      1888
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      917
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      90
      912
    4. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      816
    5. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      739
    6. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      2
      737
    7. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      715
    8. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      68
      705
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      74
      658
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      543
    Aihe